Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 261

„W odpowiedzi na wszystkie nowe sankcje osobiste stale nakładane przez administrację Bidena nie tylko wobec rosyjskich urzędników, przedstawicieli kręgów biznesowych i opinii publicznej, osobistości kultury, ale także tych, którzy z tego czy innego powodu sprzeciwiają się Waszyngtonowi, na zasadzie wzajemności  wprowadza się zakaz wjazdu do Federacji Rosyjskiej w stosunku do 200 obywateli USA”- czytamy w komunikacie resortu.

Na liście znaleźli się urzędnicy państwowi i politycy, ich bliscy krewni, szefowie firm i przedsiębiorstw kompleksu wojskowo-przemysłowego, eksperci i lobbyści „zaangażowani w promowanie kampanii rusofobicznej i wspieranie reżimu w Kijowie”.

Wśród osób obłożonych zakazem wjazdu do Rosji znaleźli się m.in. siostra prezydenta USA Joe Bidena, Valerie Biden Owens, oraz jego dwaj bracia, James i Francis, sekretarz spraw wewnętrznych Debra Hollan, sekretarz ds. zdrowia i opieki społecznej Javier Becerra, sekretarz ds. rolnictwa Thomas Vilsack, sekretarz ds. edukacji Miguel Cardona, sekretarz ds. Pracy Martin Walsh, sekretarz ds. Mieszkalnictwa i rozwoju miast Marsha Fudge oraz sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jeanne-Pierre.