Reklama
Rozwiń

Think tank z USA: Zwolennicy wojny zaczynają krytykować Putina

Atak na most nad Cieśniną Kerczeńska, w zestawieniu z ostatnimi porażkami militarnymi Rosji i niepowodzeniami częściowej mobilizacji, doprowadził do pojawienia się bezpośredniej krytyki pod adresem prezydenta Rosji, Władimira Putina i Kremla ze strony nastawionych prowojennie nacjonalistów - pisze Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swojej najnowszej analizie.

Publikacja: 10.10.2022 05:53

Władimir Putin

Władimir Putin

Foto: AFP

arb

W analizie czytamy, że niektórzy blogerzy zajmujący się tematyką wojskowości, którzy reprezentują "partię wojny" w rosyjskim społeczeństwie, krytykują brak jasnego zabrania stanowiska przez Putina i Kreml w sprawie tego, co dzieje się na Ukrainie wskazując, że jest trudno jednoczyć się wokół Putina, jeśli działania jego administracji nie są transparentne.

Inni - jak pisze ISW - zwracają uwagę, że Putin konsekwentnie nie przedstawia swojego stanowiska w kwestiach takich jak zatopienie krążownika Moskwa czy wymiana jeńców obejmująca obrońców Azowstalu z Pułku Azow, których Kreml wcześniej demonizował jako rzekomych nazistów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1230
Konflikty zbrojne
Izraelski rezerwista w Strefie Gazy: To, czy Palestyńczyk zginie, zależy od dnia i nastroju dowódcy
Konflikty zbrojne
Były minister transportu Rosji nie żyje. Znaleziono go z raną postrzałową wkrótce po dymisji
Konflikty zbrojne
Izrael–Palestyna. Tak blisko zawarcia pokoju w Strefie Gazy jeszcze nie było
Konflikty zbrojne
Oto broń, o którą Ukraina prosi Niemcy. Dziennik ujawnił tajną listę