Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 164

"Długie konwoje rosyjskich ciężarówek wojskowych, czołgów, artylerii i innych zestawów uzbrojenia, przesuwają się z okupowanych przez Rosjan Melitopola, Berdiańska, Mariupola i z Rosji, przez Most Krymski" - pisze ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii w swoim raporcie.

"Batalionowe grupy taktyczne (BTG) składające się z 800-1000 żołnierzy, zostały przeniesione na Krym i niemal na pewno wesprą rosyjskie jednostki w obwodzie chersońskim" - zauważa brytyjski resort.

Ukraińskie siły skupiają się na atakowaniu mostów, składów amunicji i połączeń kolejowych

Raport brytyjskiego resortu obrony

"2 sierpnia nowa batalionowa grupa taktyczna została rozmieszczona na Krymie, a BTG były też przerzucane (na Krym - red.) z wschodniego zgrupowania wojsk (rosyjskich na Ukrainie - red.). Jest wysoce prawdopodobne, że grupy te będą przerzucane do obwodu chersońskiego w nadchodzących dniach" - ocenia Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. 

Czytaj więcej

Ukraińcy zaatakowali kolejny most w obwodzie chersońskim?

"Ukraińskie siły skupiają się na atakowaniu mostów, składów amunicji i połączeń kolejowych, a częstotliwość takich ataków na południu Ukrainy rośnie" - zauważa też Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

Zdaniem brytyjskiego resort obrony wojna na Ukrainie wchodzi w nową fazę, w czasie której najcięższe walki będą toczyć się na długim na ok. 350 km froncie rozciągającym się od obszarów położonych na południowy zachód od Zaporoża po Chersoń.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM