Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło śmierć dwóch osób i podało, że sześć innych zostało rannych w starciach w rejonie jednego z domów w Nablusie.

Czytaj więcej

Ambasador Izraela Jakow Liwne: Chcemy, by relacje z Polską wróciły na właściwe tory

Brygady Męczenników Al-Aksa poinformowały, że dwaj zabici bojownicy byli członkami tej organizacji.

Do starć doszło w czasie próby aresztowania podejrzanego w Nablusie, w czasie której funkcjonariusze izraelskich sił bezpieczeństwa zostali ostrzelani i "odpowiedzieli ogniem i innymi środkami mającymi na celu neutralizację terrorystów w domu i na jego dachu" - głosi komunikat izraelskiej policji.

W ostatnim czasie siły izraelskie zintensyfikowały działania wymierzone w palestyńskich bojowników na Zachodnim Brzegu

"Kolejna zbrodnia, której dopuściły się siły okupacyjne w starym mieście Nablus, gdzie męczennicy polegli, a wielu zostało rannych" - napisał na Twitterze Hussajn al-Szejk, wysoki rangą przedstawiciel palestyńskich władz. "Zdecydowanie potępiamy tę zbrodnie i obciążamy władze okupacyjne odpowiedzialnością za jej konsekwencje" - dodał. 

W ostatnim czasie siły izraelskie zintensyfikowały działania wymierzone w palestyńskich bojowników na Zachodnim Brzegu, po serii ataków ulicznych przeprowadzanych przez Palestyńczyków w Izraelu.

Wynegocjowane przez USA porozumienie, mające na celu ustanowienie państwa palestyńskiego ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej, załamało się w 2014 roku.