Reklama

Orban: Nie potrzeba sankcji tylko pokoju, by opanować wojenną inflację

Węgry przyspieszą program rozwoju obronności - zapowiedział w węgierskim radiu państwowym premier Węgier, Viktor Orban.
Viktor Orban

Viktor Orban

Foto: AFP

arb

- Musimy radykalnie zwiększyć nasze możliwości obronne - powiedział Orban. Premier Węgier podkreślił, że w interesie Węgier jest, aby wojna w sąsiadującej z Węgrami Ukrainie zakończyła się tak szybko, jak to możliwe.

Wypowiadając się w węgierskim radiu po zakończonym szczycie NATO w Madrycie, Orban stwierdził, że chociaż front walk na Ukrainie znajduje się daleko od Węgier, sytuacja może się zmienić, ponieważ Ukraina traci codziennie wielu żołnierzy.

Orban podkreślił, że Węgry, jako członek NATO, nie mogą stać się stroną wojny.

- Musimy uruchomić nasze silniki... i przyspieszyć nasz program rozwoju obronności - oświadczył premier Węgier.

We wtorek węgierski bank centralny podniósł stopę bazową do poziomu 7,75 proc

Reklama
Reklama

Orban mówił jednocześnie, że obecnie nie są potrzebne sankcje wobec Rosji, ale "natychmiastowe zawieszenie broni i rozmowy pokojowe". Jak dodał pokój jest potrzebny również po to, by opanować "wojenną inflację".

We wtorek węgierski bank centralny podniósł stopę bazową do poziomu 7,75 proc., czyli aż o 185 punktów. Inflacja na Węgrzech w maju przekroczyła 10 proc.

Konflikty zbrojne
Donald Trump przedłuża ultimatum postawione Iranowi. Twierdzi, że Teheran chce porozumienia
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Centra danych to kwestia całego ekosystemu
Konflikty zbrojne
Godzina próby dla Iranu na razie nie nadejdzie. Donald Trump daje czas Teheranowi
Konflikty zbrojne
Dziś miał minąć termin ultimatum Donalda Trumpa. Ale nie minie
Konflikty zbrojne
Nowa groźba Iranu. Teheran gotów zaminować całą Zatokę Perską
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama