W raporcie czytamy, że na kierunkach wołyńskim czy poleskim nie widać żadnych oznak formowania przez wroga grup uderzeniowych. "Zgodnie z dostępnymi informacjami władze Republiki Białorusi nadal dostarczają wsparcie wojskowe Federacji Rosyjskiej, w szczególności kolejna partia amunicji (...) została wysłana do obwodu biełgorodzkiego" - czytamy.

Na Siewierszczyźnie Rosjanie utrzymują wzmocnioną ochronę granicy Ukrainy z Rosją. "Trwa ostrzał infrastruktury cywilnej i wojskowej (...) w obwodzie czernihowskim. Przeprowadzono atak z powietrza na miejscowość Sławgorod, w obwodzie sumskim" - czytamy w raporcie. 

Czytaj więcej

USA ogłoszą nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Na Słobodszczyźnie Rosjanie ostrzeliwują pozycje sił zbrojnych Ukrainy i prowadzą walkę elektroniczną oraz zwiad.

W rejonie Charkowa Rosjanie ostrzeliwują stolicę obwodu charkowskiego i inne miejscowości z użyciem czołgów, moździerzy, artylerii.

W rejonie Słowiańska siły rosyjskie mają skupiać swoje działania na natarciu w kierunku miejscowości Dołyna. Aby poprawić swoją sytuację taktyczną Rosjanie nacierają na wieś Mazaniwka, gdzie nadal trwają walki.

W rejonie Wierchnokamjanki ukraińska armia miała zadać ciężkie straty Rosjanom

W Donbasie - jak czytamy w raporcie - "wróg, ze wsparciem artylerii, próbuje zablokować od południa Lisiczańsk". W pobliżu Lisiczańska doszło do ataku z powietrza. Trwają walki w rejonie Wowczojariwki. W rejonie Wierchnokamjanki ukraińska armia miała zadać ciężkie straty Rosjanom i zmusiła ich do wycofania się.

Na kierunku bachmuckim Rosjanie ostrzeliwują pozycje rosyjskiej armii z użyciem moździerzy i artylerii. "Ofensywa wroga w rejonie miejscowości Berestowe i Werszyna została zatrzymana" - czytamy w raporcie. 

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

W rejonie południowego Buhu Rosjanie skupiają swoje wysiłki na utrzymaniu zajmowanych pozycji. Prowadzą rozpoznanie i umacniają pozycje obronne. Infrastruktura cywilna i wojskowa są tu ostrzeliwane z użyciem artylerii. Ukraińska armia odpowiada uderzeniami z powietrza na zgrupowania rosyjskich sił.

Na Morzu Czarnym znajdują się obecnie dwa okręty gotowe do użycia pocisków manewrujących przeciwko celom na Ukrainie.