Reklama

Rosyjski senator: Nie mieszamy się w konflikt Iranu i Izraela

Rosyjski dziennik "Izwiestija" cytuje senatora Franca Klincewicza, członka komisji obrony Rady Federacji (izba wyższa rosyjskiego parlamentu), który zapowiada, że Moskwa nie będzie się mieszać w dwustronny konflikt między Izraelem a Iranem.

Aktualizacja: 21.11.2019 13:11 Publikacja: 21.11.2019 11:19

Rosyjski senator: Nie mieszamy się w konflikt Iranu i Izraela

Foto: AFP

arb

W środę izraelskie lotnictwo przeprowadziło ataki na cele w Syrii, związane m.in. z obecnością w tym kraju sił irańskich (Teheran jest sojusznikiem prezydenta Syrii, Baszara el-Asada). Dzień wcześniej z terytorium Syrii wystrzelono w stronę Izraela cztery rakiety, przechwycone przez izraelski system obrony przeciwrakietowej.

Klincewicz zapewnił, że rosyjskim żołnierzom stacjonującym w Syrii (wspierają tam walkę syryjskich sił rządowych z dżihadystami) nie grozi żadne niebezpieczeństwo.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Po pojawieniu się nad Polską rosyjskich dronów Dania ogłasza rekordowy zakup broni
Konflikty zbrojne
Czy Rosja może zaatakować Polskę i państwa bałtyckie? Białoruski ekspert: nie podczas manewrów „Zapad”
Konflikty zbrojne
Tusk po posiedzeniu RBN: Każdy, kto zaatakuje Polskę, musi się liczyć z adekwatną reakcją
Konflikty zbrojne
Kreml prowokuje. To dopiero początek marszu Putina
Konflikty zbrojne
Netanjahu przelicytował organizując nieudany atak na liderów Hamasu w Katarze?
Reklama
Reklama