Reklama

Michał Szułdrzyński: Strajk nauczycieli niczym bananowy protest

Na krótką metę to PiS jest zwycięzcą strajku nauczycieli i wiele wskazuje na to, że – jeśli opozycja nie znajdzie jakiegoś nowego Świętego Graala – dojedzie na tym zwycięstwie do wyborów europejskich.

Aktualizacja: 05.05.2019 11:18 Publikacja: 01.05.2019 18:22

Michał Szułdrzyński: Strajk nauczycieli niczym bananowy protest

Foto: Fotorzepa/ Jakub Mikulski

Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy strajk nauczycieli okazał się klęską opozycji, powinien zajrzeć do badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

41 proc. ankietowanych jest zdania, że na strajku wygrał rząd, 44 proc. uważa, że wygrał PiS. Dla porównania o tym, że na strajku wygrali uczniowie, przekonanych jest 16 proc. Pytani, kto na strajku stracił, Polacy również nie mają wątpliwości. W kolejności stracili uczniowie, nauczycielskie związki, rodzice i opozycja. Jeśli do tego dodamy jeszcze przekonanie Polaków, że sytuacja nauczycieli się pogorszyła, widzimy rozmiar zniszczeń, do których doprowadził protest.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Komentarze
Jerzy Haszczyński: Nadzieja dla Gazy. Czy Donald Trump ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla?
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Polska kontra Niemcy. Tusk, Merkel i cień Nord Stream 2 nad wojną w Ukrainie
Komentarze
Jan Zielonka: Konserwatyzm na rozdrożu
Komentarze
Jarosław Kuisz: Czy grozi nam germanizacja?
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Dwa lata wojny w Gazie – nie broni się cywilizacji, podważając prawa człowieka
Reklama
Reklama