Nad miastem Paderborn w ciągu kilkunastu godzin przeszły trzy trąby powietrzne, pozostawiając za sobą ślady spustoszeń. Władze miasta zaapelowali do mieszkańców o pozostanie w domach, a następnie poinformowały, o ogromnych rozmiarach zniszczeń. "Spora część śródmieścia została zniszczona. Drzewa przewracały się jak zapałki. Wszędzie zalega rozbite szkło, które zakłóca ruch uliczny. Gałęzie i rusztowania powybijały okna i witryny sklepów, uszkodziły setki aut" - poinformował Michael Dreier, burmistrz Paderborn.

W wyniku burz i silnych orkanów ucierpiały też pobliskie miasta Lippstadt i Hoexter, a w Nadrenii-Palatynacie w zalanej piwnicy zginął 38-letni mężczyzna.

W Bawarii 14 turystów zostało rannych, gdy szukało schronienia w drewnianym domu nad jeziorem Brombach, na południe od Norymbergi. Latające dachówki zniszczyły także budynki w okolicach Düsseldorfu.

Burze trwają od czwartku - w zachodnich Niemczech drzewa wyrywane z korzeniami przewracały się na ulice, tory kolejowe i budynki, a woda zalała wiele piwnic.