"Do pożaru doszło po godzinie 20 w hali zdjęciowej w trakcie realizacji planu filmowego. W akcji gaśniczej udział brało 27 zastępów straży pożarnej w tym zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Chrzanowa i Krakowa oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego" - czytamy w oświadczeniu.

"W pierwszej kolejności do ugaszenia pożaru przystąpili zabezpieczający plan filmowy strażacy z OSP w Tenczynku. Ochrona obiektu przeprowadziła natychmiastową ewakuację wszystkich znajdujących się na terenie całego kompleksu osób, odcięła zasilanie i dopływ gazu. Dzięki temu, że zadziałał system grodzi przeciwpożarowych pożar nie objął swoim zasięgiem żadnej innej kopuły, budynku ani budowli kompleksu" - głosi dalsza część oświadczenia.

"Chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję gaśniczą  strażakom, a szczególnie Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, która koordynowała akcję, służbom medycznym, które sprawdziły ewakuowanych - w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. Podziękowania chcemy tez złożyć na ręce Pani Burmistrz Beaty Nadziei-Szpili, która przybyła na miejsce zdarzenia i zaoferowała pomoc prowadzącym akcję gaśniczą. Dziękujemy również całej społeczności Nieporazu, Alwerni, Regulic, Tenczynka i Grojca za wsparcie, okazaną solidarność i życzliwość" - czytamy.