Dostęp do Dzienników Ustaw, Monitorów Polskich i innych zbiorów przepisów oferuje dziś internautom niejeden serwis prawny. Obszernym źródłem informacji o wszystkich aktach prawnych zamieszczonych w Dzienniku Ustaw w latach 1944 – 2007 i w Monitorze Polskim w okresie 1997 – 2007 r. jest np. baza Internetowego Systemu Aktów Prawnych (http://isip.sejm.gov.pl).
Wybranych ustaw i rozporządzeń, za to również w wersji ujednoliconej, można szukać na stronach urzędów i instytucji rządowych oraz samorządowych, w urzędowym publikatorze BIP, czyli w Biuletynie Informacji Publicznej (można się do niego dostać poprzez stronę www.bip.gov.pl).
Coraz łatwiejszy staje się też dostęp do orzecznictwa. Pod tym względem nieoceniona jest m.in. baza Naczelnego Sądu Administracyjnego (www.nsa.gov.pl). Użytkownik znajdzie w niej wyroki nie tylko NSA, ale wszystkich sądów administracyjnych. Z kolei najbogatszy zbiór urzędowych interpretacji zawiera serwis Ministerstwa Finansów (http://sip.mf. gov.pl/sip). Nie najlepiej świadczy to o jakości naszego podatkowego ustawodawstwa, niemniej czytelnik w miarę łatwo znajdzie tu odpowiedź na pytanie, jak dany przepis rozumieją urzędnicy.
Przepisów i orzecznictwa można też szukać w serwisach komercyjnych (np. na stronach: www.lex.com.pl, www.abc.com.pl czy www.nettax.com.pl). Często dostęp do tych baz jest bezpłatny. Płacić trzeba za informacje bardziej szczegółowe, archiwalne akty prawne, ujednoliconą wersję wszystkich przepisów, aktywne druki i formularze.
Niektóre serwisy specjalizują się obsłudze wybranych grup użytkowników. Przykładowo serwis www.podatki.pl, zgodnie z nazwą swojej domeny, dostarcza informacji przede wszystkim podatnikom. Niemal wyłącznie informacje podatkowe znajdziemy też w portalu www.nettax.com.pl, choć jest on tworzony z myślą o specyficznej grupie – doradcach podatkowych.