Uczestnicy rozgrywanych w Szwajcarii zawodów Swiss Ultra Triathlon muszą przepłynąć 38 km, przejechać na rowerze 1800 km i przebiec 42 km. Do tej pory czterech zawodników ukończyło dwa pierwsze etapy rywalizacji. Jako pierwszy z roweru zsiadł Robert Karaś. Polak był zdecydowanym liderem stawki, jednak w czwartek po przebiegnięciu 65 km musiał wycofać się z zawodów z uwagi na ból po przebytej niedawno operacji.

Czytaj więcej

"Sprostowanie". Robert Karaś tłumaczy, dlaczego zszedł z trasy ultratriathlonu

- Ja się czuję dobrze. Widziałem w mediach, że jestem wyczerpany czy mam problemy z kręgosłupem. Nie, trzy tygodnie temu miałem operację, urologiczne sprawy. Na rowerze to się uaktywniło, na biegu już nie było możliwości biec, a fizycznie i psychicznie czułem się super. Razem z teamem wykonywaliśmy mega robotę - mówił w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

W trwających od niedzieli zawodów pozostało jeszcze dwóch Polaków - Adrian Kostera i Tomasz Lus. W piątek przed godz. 13:00 Kostera zajmował drugie, a Lus jedenaste miejsce, przy czym Kostera jest jednym z trzech zawodników rywalizujących już w ostatnim etapie zawodów, a Lus ma do przejechania jeszcze kilkaset kilometrów na rowerze.

Na trasie biegu o pierwsze miejsce walczą Kenneth Vanthuyne z Belgii, Adrian Kostera oraz Richard Jung (Niemcy), aktualny rekordzista świata.

"W pierwszej trójce dokonuje się trochę roszad. Czasami Adrian jest wyżej, a czasami niżej, ale zawsze utrzymuje się w pierwszej trójce. Obecny spadek jest podyktowany godzinną drzemką, na którą się udał podczas gdy jego przeciwnicy postanowili biec bez przerwy" - napisano rano na profilu Kostery w mediach społecznościowych.

"Nasz plan na ten wyścig zakłada od początku do końca zrobienie go tak jakby nikogo innego na trasie nie było i trzymanie się własnych ustaleń. Finalnie interesuje nas tylko nowy rekord i jesteśmy pewni, że taki właśnie będzie finał" - dodano. We wpisie zapewniono, że Adrian Kostera "czuje się świetnie". "Jest zadowolony jak zwykle i skupiony na swoim celu" - podkreślono.

Przez zawodami Swiss Ultra Triathlon Adrian Kostera deklarował, że jego celem jest ustanowienie nowego rekordu 180 godzin, co oznaczałoby pokonanie trasy ultratriathlonu w czasie o ponad 10 godzin krótszym od obecnie najlepszego rezultatu.