Do wypadku doszło dziś o godz. 11. W Chybiu niedaleko Cieszyna. Jeden z samochodów wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie.

Po minucie kolejna załoga wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zespoły ratunkowe.

- Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować – podają organizatorzy rajdu.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska zdecydował, że w tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana.

Rajd Śląska był piątą rundę mistrzostw Polski. To było ogromne rajdowe święto. Już wczoraj załogi rywalizowały pod Stadionem Śląskim, a dziś czekała ich walka na kolejnych odcinkach, w tym w Katowicach.

Po czterech odcinkach specjalnych na czele zmagań znajdowali się Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

To oni wystartowali w sobotę jako liderzy. Drugie miejsce w piątek zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, a trzecie Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Rajd Śląska ruszył w piątek. Sobota to był  ostatni dzień.

To piąta runda mistrzostw Polski. W Chorzowie rozegrane zostało Kryterium Powstań Śląskich. W trakcie imprezy zaplanowano też rywalizację w ramach MP samochodów historycznych oraz mistrzostwa Śląska.

W sumie start zapowiedziało 106 załóg, w tym trzech mistrzów Polski: Mikołaj Marczyk (2019), Grzegorz Grzyb 2016, 2018) oraz Wojciech Chuchała (2014). W tym roku z obrony tytułu zrezygnował Fin Jari Huttunen.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

Po raz piąty bazą Rajdu Śląska jest chorzowski Stadion Śląski. Trasa rajdu miała liczyć ponad 100 km.

Załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację Rajdu Śląska zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.