Carrefour nawiązał właśnie współpracę z Glovo, popularną aplikacją dostarczającą produkty na życzenie (właściciel Pizzaportal.pl). Konsumenci zyskują możliwość zamawiania zakupów ze sklepów Carrefour Express, które zostaną dostarczone pod ich drzwi przez kurierów Glovo, krócej niż w godzinę.

Oferta obejmuje siedem miast: Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Poznań, Wrocław, Kraków i Katowice. Mieszkańcy tych miast będą mieli okazję wybrać potrzebne im rzeczy spośród zamieszczonej w aplikacji listy ponad 800 artykułów z 58 sklepów Carrefour. Zakupy, z zachowaniem wysokich środków ostrożności oraz higieny (dodatkowa dezynfekcja toreb, unikanie dotykania uchwytów toreb i trzymanie za boki podczas przenoszenia, stosowanie się do wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia), dowiezie im kurier z żółtą torbą. Glovo wprowadziło też dostawę „bezkontaktową", dzięki czemu można odebrać zamówienie z wybranego miejsca, np. spod drzwi czy przy bramie, bez kontaktu z kurierem.

Globalnie Carrefour i Glovo współpracują już w pięciu krajach, w 49 miastach. Teraz do grona tych państw dołączyła Polska. – Rozpoczęcie współpracy Carrefour Polska z Glovo przypada na wyjątkowy okres, w którym nasza ambicja szybkiego i skutecznego odpowiadania na potrzeby współczesnych konsumentów nabiera nowego wymiaru i staje się naszym obowiązkiem – mówi Michał Sacha, dyrektor marketingu, digital, IT, e-commerce i usług finansowych w Carrefour Polska. – Dzięki współpracy z Glovo poszerzamy możliwość korzystania z oferty Carrefour bez konieczności wychodzenia z domu - dodaje.

W okresie promocyjnym koszt dostarczenia zamówienia wynosi 6,99 zł, a dla nowych klientów aplikacji w kwietniu pierwsza dostawa będzie darmowa. Maksymalna waga jednorazowego zamówienia wynosi 9 kg.

Carrefour oferuje także część swojej oferty na serwisie Allegro, podobne rozwiązanie oferuje klientom również sieć Auchan. Ta sieć wprowadza także nową formułę sprzedaży "Rezerwacja zestawów", która zapewnia jeszcze bardziej bezpieczne i sprawne zakupy. W ramach nowej usługi od 7 kwietnia klienci Auchan mogą rezerwować on-line specjalnie przygotowane zestawy produktów, a następnie odebrać je z wyznaczonego na parkingu Punktu Odbioru lub w sklepie w konkretnym punkcie. Nowe rozwiązanie jest również dostępne na Allegro.pl.

Zestaw Podstawowy zawiera produkty takie jak mąka, olej, cukier, makaron, ryż, herbata, papier toaletowy, mydło, ręczniki papierowe. Zestaw Rozszerzony to płatki śniadaniowe, kawa, ketchup, majonez, musztarda tuńczyk w puszce, fasola, herbatniki, wafelki. W ofercie są też Zestaw Owoce i Warzywa, Zestaw Produkty Świeże oraz Zestaw dla Kota i Zestaw dla Psa.