Wirus atakuje, a Polacy chcą się leczyć sami

W ślad za gwałtownym wzrostem liczby zachorowań eksplodowało zainteresowanie sprzętem takim jak pulsoksymetry czy koncentratory tlenu. Stał się prawie nieosiągalny, ceny mocno wzrosły.

Aktualizacja: 05.11.2020 06:26 Publikacja: 04.11.2020 21:00

Wirus atakuje, a Polacy chcą się leczyć sami

Foto: Adobe Stock

Jeszcze zanim stosowanie pulsoksymetrów zasugerował resort zdrowia, od połowy miesiąca gwałtownie rosło zainteresowanie tymi niewielkimi urządzeniami mierzącymi puls oraz poziom nasycenia krwi tlenem. Z danych Ceneo dla „Rzeczpospolitej" wynika, że od połowy października widać kilkusetprocentowy wzrost zainteresowania takimi urządzeniami, 2 listopada w porównaniu z tygodniem wcześniejszym widać było skok nawet niemal 1,8 tys. proc.

Czytaj także: Pandemia: Lody popularniejsze niż szampony i dezodoranty

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Handel
Kiedy wypada niedziela handlowa w czerwcu? Jest jeden termin
Handel
Polacy znów wypalają więcej nielegalnych papierosów. Odwrócenie trendu
Handel
Pepco odcina chore i słabsze gałęzie
Handel
Pepco sprzedaje podupadającą sieć. Wysyła też w rynek ciekawy sygnał
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Handel
LPP tnie roczną prognozę. To nie tylko wina pogody