Reklama

Wartość zakupów sprzętu elektronicznego w polskich sklepach rośnie w tempie dwucyfrowym

Wydatki na sprzęt dynamicznie rosną, ale skok cen może schłodzić nastroje konsumentów.

Aktualizacja: 26.01.2016 06:32 Publikacja: 25.01.2016 21:00

Wartość zakupów sprzętu elektronicznego w polskich sklepach rośnie w tempie dwucyfrowym

Foto: 123RF

Do końca listopada wartość zakupów sprzętu elektronicznego w polskich sklepach była o niemal 10 proc. wyższa niż rok wcześniej. Na tle ostatnich siedmiu lat, kiedy to wartość rynku raczej spadała czy jedynie rosła minimalnie, to wynik absolutnie rewelacyjny.

Co więcej, żaden miesiąc – nawet letni – nie przyniósł spadku sprzedaży. Dla rynku wartego już ponad 20 mld zł to upragniony powrót do znaczącego wzrostu. Ostatni raz popyt na elektronikę rósł w dwucyfrowym tempie jeszcze przed kryzysem z lat 2008–2009.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Handel
Parlament Europejski przegłosował rozporządzenie w sprawie Mercosuru
Handel
Chińskie platformy rosną w siłę. Polacy wydają miliardy
Handel
Bruksela planuje podpisanie umowy z Mercosurem jeszcze w tym roku
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama