Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.07.2025 03:20 Publikacja: 12.09.2023 16:27
Bułgaria chce od 15 września przywrócić możliwość importu zboża z Ukrainy
Foto: Bloomberg
„Biorąc po uwagę solidarności Bułgarii z Ukrainą oraz potrzebę zapewnienia dostaw produktów rolnych w celu zagwarantowania bezpieczeństwa żywnościowego w skali globalnej bez narażania konkurencyjności bułgarskich producentów, Bułgaria nie poprze przedłużenia do końca roku zakazu importu zbóż z Ukrainy, który wygasa 15 września” – cytuje bułgarska gazeta 24 godziny („24 czasa”) projekt dokumentu podpisany przez przedstawicieli większości parlamentarnej. Posłowie scedują na rząd dalsze działania związane z przywróceniem importu ukraińskiego zboża.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wszystkie kraje świata miały czas do 9 lipca na wypracowanie umów handlowych z USA. Prezydent Donald Trump przes...
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że Biały Dom zacznie niebawem wysyłać do różnych krajów na świecie list...
Rekordowe temperatury w Japonii ograniczyły produkcję zielonej herbaty matcha w tym roku, nadwyrężając dostawy i...
Trwa właśnie ostatni tydzień intensywnych negocjacji UE z USA. Stawką w grze jest zakończenie lub wznowienie woj...
Polacy na produkty ze sklepowych zamrażarek wydają już 5,4 mld zł rocznie, a rynek wciąż rośnie. I to nie tylko...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas