Sieć meblowa IKEA oferuje swoim klientom szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od niedzieli 21 lutego do wtorku 23 lutego każdy klient sieci będzie mógł się zaszczepić w punkcie na terenie kilku sklepów w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie.

Szczepienie nie będzie warunkiem koniecznym by zrobić zakupy.

Od niedzieli Izrael luzuje restrykcje pandemiczne i otwiera sklepy i centra handlowe. W tym także meblowe. Udało się już zaszczepić już prawie połowę mieszkańców tego kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że sklepy są otwarte dla wszystkich, a siłownie czy teatry będą dostępne dla osób zaszczepionych lub takich, które przeszły choroby i uzyskały odporność.

Wszyscy zaszczepieni dostana tzw. zielone przepustki, które pozwolą im na swobodne korzystanie z siłowni i basenów, uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i religijnych, przebywać w hotelach i w synagogach.

Z oficjalnych informacji wynika, że co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało 45 proc. populacji, to oznacza, że ponad 4,2 mln z 9,3 mln obywateli Izraela otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, z czego 2,8 mln przyjęło obie dawki. Dwukrotne podanie szczepionki zmniejszyło liczbę zakażeń wirusem o 95,8 procent.