Reklama
Rozwiń

Strefy równych szans dla biznesu

Zniesienie granic stref ekonomicznych, dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do zwolnień podatkowych oraz skrócenie procedur to największe zalety uchwalonej rok temu ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

Publikacja: 25.06.2019 22:00

Podczas debaty eksperci wskazywali na korzyści płynące z nowych zasad preferencji dla inwestycji na

Podczas debaty eksperci wskazywali na korzyści płynące z nowych zasad preferencji dla inwestycji na terenie całego kraju

Foto: Rzeczpospolita/Renata Dąbrowska

Odkąd cała Polska stała się strefą inwestycji, preferencyjne warunki prowadzenia biznesu dostępne są praktycznie wszędzie i dla wszystkich. Ustawa o wspieraniu inwestycji, uchwalona 30 czerwca ubiegłego roku, wprowadziła bardzo wiele zmian. Przede wszystkim rozszerzyła działalność stref ekonomicznych na obszar całego kraju. I właśnie te zmiany były tematem debaty „Polska Strefa Inwestycji a jakość inwestycji zagranicznych" podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

– Jednym z głównych założeń ustawy było zniesienie ograniczeń czasowych obowiązywania stref ekonomicznych. Według starej ustawy był to koniec 2026 r. – mówił prowadzący debatę Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE). – To rodziło niepokój wśród inwestorów, że kolejne projekty inwestycyjne mogą się nie zmieścić w tym terminie i wówczas nie skorzystałyby z ulg przewidzianych dla stref.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Gospodarka
Rumunia zapłaci cenę za rozrzutność
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Gospodarka
Czy grozi nam powódź? Na razie nie, ale sytuacja może się zmienić
Gospodarka
Czy USA nadal są gwarantem globalnej stabilności?
Gospodarka
Unia chce pokonać Rosję w Ukrainie. Oto w jaki sposób
Gospodarka
Jak Putin „zbombardował” 14 procent rosyjskiej gospodarki. Liczby porażają
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama