Reklama
Rozwiń

Chiny próbują chronić swoje aktywa zagraniczne. Boją się sankcji

Chiny starają się chronić swoje zagraniczne aktywa i już rozmawiają na ten temat z bankami. Boją się, że USA nałożą na nie sankcje podobne do rosyjskich – pisze "Financial Times". – Jeśli Chiny zaatakują Tajwan, oddzielenie gospodarek Chin i Zachodu będzie o wiele bardziej dotkliwe niż oddzielenie z Rosją – ujawniło jedno ze źródeł gazety.

Publikacja: 04.05.2022 10:08

Chiny próbują chronić swoje aktywa zagraniczne. Boją się sankcji

Foto: Bloomberg

ula

Chiny podejmują kroki w celu ochrony swoich zagranicznych aktywów, obawiając się, że pewnego dnia mogą zostać objęte sankcjami podobnymi do tych nałożonych na Rosję – pisze Business Insider Polska.

Rosyjska inwazja na Ukrainę to trudna lekcja dla Chin, które same są zaangażowane w długotrwały spór z Tajwanem. Chiny od dawna odrzucają roszczenia swojego sąsiada do suwerenności, podsycając spekulacje, że pewnego dnia dokonają inwazji i całkowicie zaanektują Tajwan.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Gospodarka
Donald Trump znów wzywa szefa Fedu do dymisji. Zyskał nowego sojusznika w tej walce
Gospodarka
Obowiązki domowe: oszczędność czy zysk? GUS policzył, ile warta jest praca rodzin
Gospodarka
Była szefowa MSZ Hiszpanii: Wobec ceł Donalda Trumpa bądźmy twardzi
Gospodarka
Czy nadchodzi koniec gabinetu Pedro Sáncheza?
Gospodarka
Na co i ile wydała Warszawa w 2024 roku? Ile wyniosły dochody?