Przedwyborcze obietnice rządu

W ciągu dwóch lat wychodzenia z kryzysu powstał milion nowych miejsc pracy. Wzrost gospodarczy przyspiesza, a inwestycje zagraniczne są na rekordowym poziomie — tak ekonomiści widzą dzisiaj sytuację hiszpańskiej gospodarki.

Aktualizacja: 03.08.2015 13:57 Publikacja: 03.08.2015 13:48

Premier Rajoy dwoi się i troi, aby odzyskać zaufanie Hiszpanów

Premier Rajoy dwoi się i troi, aby odzyskać zaufanie Hiszpanów

Foto: AFP

Dlatego premier Mariano Rajoy obiecuje od przyszłego roku niższe podatki, więcej pieniędzy dla regionów i dalszy bezrobocia, które nadal przekracza 20 procent. W szczycie kryzysu sięgnęło 27 proc. W grudniu 2015 w Hiszpanii zaplanowano wybory parlamentarne.

- Hiszpanów czeka taki sam los, jak Greków - ostrzega były grecki minister finansów, Janis Warufakis, który uważa, że jedynym wyjściem jest głosowanie na Podemos (Możemy, Potrafimy) i Ciudadanos (Obywatele) - siostrzane partie greckiej Syrizy. Przywódca Podemos, Pablo Iglesias tak samo, jak jego grecki kolega Aleksis Cirpras jest skrajnie lewicowym politykiem ludowego buntu, a jego partia już rządzi w Barcelonie.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Gospodarka
Unia uderza w tankowce i sojuszników Rosji. 200 jednostek na czarnej liście
Gospodarka
FOR: Na stosunek do prywatyzacji duży wpływ ma to, jak o niej mówimy
Gospodarka
„Zachodni biznes opuszczał Rosję we łzach”. Kto tak twierdzi?
Gospodarka
Rośnie kapitalizacja spółek Skarbu Państwa, a to nie wszystkie korzyści
Gospodarka
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki