Aktualizacja: 08.05.2019 09:19 Publikacja: 08.05.2019 09:16
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Jak na razie giełdowe powiedzenie „sell in may and go away” sprawdza się książkowo. Od początku miesiąca wszystkie indeksy spadają, czego efektem było wczorajsze zejście wskaźników WIG, WIG20 i mWIG40 poniżej linii 200-sesyjnej średniej kroczącej. Pierwszy i trzeci indeks są obecnie najniżej od początku stycznia, a drugi najniżej od grudnia 2018 r. Od strony analizy technicznej wygląda to niestety na zmianę trendu, ze wzrostowego na spadkowy. Nie chodzi tu tylko o pokonanie dziennej dwusetki, ale też o fakt, że przerwana została sekwencja coraz wyższych dołków, co jest klasycznym sygnałem przesilenia. Ponadto przewagę niedźwiedzi potwierdzają m. in. spadający MACD i układ linii -DI/+DI/ADX. Warto dodać, że podczas wtorkowej sesji aż 59 podmiotów wybiło się dołem z 20-sesyjnego kanału, z czego 36 opuściło też kanał 55-sesyjny. Analogicznych wybić w górę nie było wcale. Na tym słabym tle wciąż pozytywnie wyróżniają się małe spółki. SWIG80 pozostaje powyżej 200-sesyjnej średniej i walczy o utrzymanie się nad wsparciem w okolicy 11 850 pkt.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas