Pierwsze minuty wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie przebiegają pod znakiem kontynuacji zwyżek z bardzo udanej poniedziałkowej sesji. Pół godziny po rozpoczęciu handlu WIG20 notowany był ponad 0,6 proc. na plusie.

Krajowe wskaźniki wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których od początku notowań więcej do powiedzenia mają kupujący. Kolor zielony przeważa zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu.

Optymizm na giełdach to w dużej mierze efekt postępów w walce z Covid-19 oraz doniesień o pozytywnych testach szczepionki przeciw koronawirusowi. W największych europejskich krajach odnotowano dalszy spadek dziennej liczby zakażeń i zgonów. Poprawia się również sytuacja w Stanach Zjednoczonych, choć wciąż są epicentrum choroby Covid-19 na świecie. Nadzieje inwestorów podtrzymuje wejście w coraz bardziej zaawansowane etapy odmrażania kolejnych gospodarek.

Zwyżki indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim zwyżce walorów spółek wydobywczych KGHM i JSW, które zyskują najmocniej z całego WIG20. Na celowniku kupujących znalazły się również akcje rafinerii i spółek energetycznych. Nieco w tyle zostały banki, ale wszystkie są notowane na plusach. Dobrą passę kontynuują notowania CD Projektu, ustanawiając nowy rekord. Wycena giełdowa producenta gier przekroczyła już 37 mld zł, umacniając się na pozycji najbardziej wartościowej spółki z warszawskiej giełdy.

Pozytywne nastroje zdominowały handel w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie we wtorkowy poranek w zdecydowanej przewadze były drożejące walory.