Reklama
Rozwiń
Reklama

GPW: Byki chcą odrobić część strat

Nastroje na zagranicznych parkietach nie dopisują, czego efektem była wczorajsza przecena indeksów w Warszawie. Dziś byki chcą odrobić chociaż część strat.

Aktualizacja: 09.07.2021 09:27 Publikacja: 09.07.2021 09:25

GPW: Byki chcą odrobić część strat

Foto: Fotorzepa/ Grzegorz Psujek

W czwartek większość europejskich indeksów zakończyła dzień na czerwono, a WIG20 spadł o 2,2 proc. Na początku piątkowej sesji indeks blue chips rośnie z kolei o 0,5 proc., do 2246 pkt. Najmocniej wyróżnia się LPP, którego akcje drożeją o ponad 2 proc. Wiceliderem zwyżek jest JSW z wynikiem 1,1 proc.

Indeksy małych i średnich spółek również świecą na zielono. mWIG40 rośnie o 0,3 proc., a sWIG80 o 0,2 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Giełda
Byczy bal przerwany. Niedźwiedzie weszły na parkiet
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Giełda
Zohran Mamdani, nowy burmistrz Nowego Jorku zapowiada zmiany. Co na to biznes i politycy?
Giełda
Niedźwiedzie ruszyły do ataku na GPW
Giełda
Rewelacyjny miesiąc w wykonaniu polskich akcji
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Giełda
Banki wsparły odbicie indeksów w Warszawie
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama