Burgery i pizza z owadami. Takie dania można już zjeść w Polsce

Polska sieć restauracji wprowadziła do oferty burgery i pizzę z jadalnymi owadami. To pierwsza taka oferta w Polsce — informuje portal horecanet.pl.

Publikacja: 21.03.2023 18:18

Hamburger z owadami

Hamburger z owadami

Foto: Adobe Stock

Sieć restauracji zarządzana przez 7 Street Łukasz Błażejewski reklamuje nowe dania. W lokalach pod marką 7 Street – Bar & Grill ma w menu m.in. burgera z rukolą, wołowiną, serem, ogórkiem konserwowym, pomidorem, cebulą czerwoną oraz jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku suszonych pomidorów z ziołami. Burger jest reklamowany jako "streetfoodowy przysmak z egzotycznej Tajlandii".

Czytaj więcej

Rządowa agencja dofinansuje badania nad uprawą jadalnych robaków

Natomiast w pizzerii Frentzza — Pizza & Friends można zamówić między innymi pizzę z sosem pomidorowym, mozarellą, cebulą, oliwkami, kukurydzą, suszonymi pomidorami, chili oraz jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku suszonych pomidorów z ziołami.

Łukasz B. Błażejewski, dyrektor generalny 7 Street, powiedział horecanet.pl, że w Tajlandii owady w wielu gatunkach dostępne są od bardzo dawna i cieszą się tam ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, jak i turystów. "Dlatego w ramach krótkiej oferty limitowanej zdecydowaliśmy się wprowadzić owady jadalne do menu" — wyjaśnia w rozmowie z portalem.

Czytaj więcej

Nie chcesz jeść owadów? Uważnie czytaj etykiety, bo być może i tak je jesz

To pierwsza taka oferta sieci restauracji w Polsce z jadalnymi owadami. Zainteresowanie taką formą przekąsek wzrosło po decyzji Komisji Europejskiej z 3 stycznia 2023 r. zatwierdzającej używanie mąki ze świerszcza domowego w żywności, co nie zmienia faktu, że produkty z innych owadów już od dawna są dopuszczone i dostępne z popularnych żelkach, czy też w Delicjach szampańskich o smaku jagodowym – pisze horecanet.pl.

Gastronomia
„Ceny w knajpach odleciały". Paragon grozy za frytki na festynie
Gastronomia
Znana amerykańska sieć restauracji wchodzi do Polski
Gastronomia
Restauracje toną w długach, a połowa Polaków oszczędza na posiłkach
Gastronomia
McDonald's zatrudniał dzieci: 10-latek nocą w okienku drive-thru
Gastronomia
Roboty dostarczają już posiłki w Polsce. Najpierw w Warszawie
Gastronomia
Problem z nową kawą w Starbucks. Klienci pędzą po niej do łazienki