Resort infrastruktury do podziału

Los Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wydaje się być przesądzony. Zostanie ono podzielone. Pytanie - na ile resortów.

Publikacja: 26.10.2015 13:44

Resort infrastruktury do podziału

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski KS Krzysztof Skłodowski

O tym, że zwycięskie we wczorajszych wyborach parlamentarnych ugrupowanie polityczne ma inną wizję dotyczącą resortu giganta wiadomo nie od dziś. Politykom PiS i ekspertom gospodarczym związanym z tą partią połączenie resortów rozwoju regionalnego i infrastruktury w Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie podobało się od początku. – Za tą fuzją stały przede wszystkim kwestie personalne, a nie merytoryczne, a jak pokazały ostatnie miesiące sama infrastruktura, głównie transportowa, przygniata aktualnie zarówno problemy rozwoju, planowania, funduszy europejskich, jak i budownictwa - mówił Jerzy Kwieciński, ekspert Business Centre Club (BCC) ds. rozwoju regionalnego i funduszy Unii Europejskiej podczas prezentacji IX już raportu tej organizacji na temat wykorzystania funduszy europejskich przyznanych Polsce w ramach unijnej polityki spójności.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Finanse
Warren Buffett przejdzie na emeryturę. Ma go zastąpić Greg Abel
Finanse
Berkshire ze spadkiem zysków, rośnie za to góra gotówki
Finanse
Polacy niespecjalnie zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej
Finanse
Norweski fundusz emerytalny z miliardową stratą
Finanse
TFI na zakupach, OFE wyprzedają polskie akcje
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem