Projekcje Ekranu Otwartego są szansą dla twórców filmu nieprofesjonalnego. Mają oni możliwość prezentacji swoich obrazów na dużym ekranie, mogą spotkać się z widzami, porozmawiać i nawiązać kontakty. Z kolei dla profesjonalistów Ekran jest okazją do odkrycia zdolnych i ciekawych twórców.

[b]W tym tygodniu zaprezentowane zostaną filmy:[/b]

[b]Rue de la Source, reż. Ivo Krankowski, Polska/Francja 2008, 23'; język: francuski, napisy: polskie[/b]

Nancy, miasto we wschodniej Francji. Zimowa noc. W swojej audycji radiowej Ernest Lamour jak zawsze puszcza smutne piosenki, którym towarzyszą jeszcze smutniejsze historie z życia słuchaczy. Patrick cierpi na bezsenność. Anna odbywa bolesną rozmowę z przyjaciółką. Tomek dociera do miasta autostopem z Polski i błądzi ulicami w oczekiwaniu świtu. Jest też miś – olbrzymi pluszowy miś. Jaka siła połączy te nocne postacie?

[b]Le Chat, reż. Emmanuel Lévy, Francja 2006, 12’[/b]

Młoda dziewczyna cierpi na nerwicę natręctw. Pewnego dnia spotyka koło fontanny chłopaka. Spotkanie gwałtownie odmieni jej życie.

[b]La Leçon, reż. Emmanuel Lévy, Francja 2007, 10’; język: francuski, napisy: angielskie[/b]

Młody człowiek przybywa do domu starszego pana na swoją pierwszą lekcję angielskiego.

[b]Martingale, reż. Emmanuel Lévy, Francja 2007, 14’; język: francuski, napisy: angielskie[/b]

Spotkanie mężczyzny i kobiety w odludnym barze. Bohaterowie ścierają się, wystawiają wzajemnie na próbę, zbliżają do siebie i zaraz oddalają. A wszystko to w upalnym, letnim słońcu Prowansji.

[b]Lumières du Nord (Światła Północy), real. Emmanuel Lévy, Francja 2008, 28’ – film dokumentalny; język: angielski, napisy: angielskie[/b]

Bugøynes to maleńka wioska rybacka położona za kołem podbiegunowym, na północnych krańcach Norwegii. Trwa zima. Nadchodzi koniec nocy polarnej. Pokazując pejzaże i mieszkańców, film unosi widza w podróż przez tę cudowną a zarazem groźną krainę na skraju świata.

Po seansie - spotkanie z twórcami filmów.

[i]Kino.Lab

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ul. Jazdów 2

Warszawa

13 lutego 2009, piątek, godz. 20.00

Łączny czas trwania: 87'

Wstęp wolny[/i]

[link=http://www.kinolab.art.pl/index.php" target="_blank]www.kinolab.art.pl[/link]

[ramka]Jeśli zrobiłeś/zrobiłaś film i chcesz skonfrontować wyniki swojej pracy z opiniami widzów, zgłoś się do nas. Akceptujemy nośniki: VHS, DVD, miniDV, 35/16 mm.

Kontakt: tel. 628 12 71-73 wew.160, [mail=prokino@csw.art.pl]prokino@csw.art.pl[/mail].[/ramka]