"Hardkor Disko" jest debiutem filmowym Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko, czy hitu Jamala „Defto".

W "Hardkor disko" ukazuje współczesną, pełną kontrastów metropolię. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia.

W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Projekcję filmu poprzedzi premiera teledysku do piosenki "Hajs", w reż. Krzysztofa Skoniecznego (głębokiOFF). Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu "Społeczeństwo jest niemiłe" MISTER D, najnowszego projektu Doroty Masłowskiej – pisarki, a teraz także kompozytorki, piosenkarki i producentki. Klip jest nostalgiczną wariacją na temat boskich 80's/90's stuningowanych przez współczesny SWAG. W teledysku pojawiają się fragmenty filmu "Hardkor Disko", do którego klip został stworzony.

Wydawcą albumu "Społeczeństwo jest niemiłe" jest Galeria Raster, a na jego okładce wykorzystano kadry z teledysku.

Dorota Masłowska i Krzysztof Skonieczny będą gośćmi pokazu.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Muranów.

Strona filmu - www.hardkordisko.com

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ