Sean Penn w Toruniu

Wybitny amerykański aktor, producent, scenarzysta i reżyser Sean Penn, dwukrotny laureat Oscara odwiedzi Toruń w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Publikacja: 26.10.2023 09:00

Sean Penn w Toruniu

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

Twórca zaprezentuje swój film dokumentalny „Superpower”, który jest próbą zrozumienia najnowszej historii Ukrainy na podstawie losów Wołodymyra Zełenskiego.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na miesiące przed rosyjską inwazją na Ukrainę, a pierwotnym celem projektu było zrozumienie dziedzictwa protestów na Majdanie oraz drogi, jaką przeszedł aktor Wołodymyr Zełenski, by stać się nieustraszonym prezydentem Ukrainy. Jednak gdy to, co wydawało się nieprawdopodobne, stało się smutnym faktem, filmowcy, którzy znajdowali się 24 lutego w Ukrainie-nie tylko zrealizowali kilka wywiadów z Zełenskim, ale kręcili również ujęcia na froncie, tworząc wielowymiarowe spojrzenie na wojnę oraz jej wpływ na kraj i jego mieszkańców. Międzynarodowa premiera, nieukończonej jeszcze wersji "Superpower", miała miejsce na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a gotowy film zjeździł od tego czasu cały świat.

Czasami słowa nie wystarczają. Gdy Rosja dokonała 24 lutego 2022 roku inwazji na Ukrainę, świat, jaki znaliśmy, zmienił się na zawsze. Jako festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych EnergaCAMERIMAGE ceni sobie apolityczność, jednakże od początku starał się pomóc na różne sposoby ukraińskim przyjaciołom, sprowadzając między innymi do Torunia na ubiegłoroczną edycję wydarzenia Międzynarodowy Festiwal Filmów Etnograficznych OKO oraz Ukraiński Festiwal Sztuki Operatorskiej KINOKO. Z tym większą dumą i radością organizatorzy festiwalu ogłaszają, że Sean Penn osobiście przedstawi w Toruniu na Kujawach i Pomorzu współreżyserowany z Aaronem Kaufmanem film dokumentalny „Superpower". Twórca weźmie również wraz z producentem Billym Smithem udział w konferencji prasowej po seansie. Sean Penn to kolejna gwiazda, która weźmie udział w tegorocznej edycji, jednego z najważniejszych festiwali filmowych w tej części Europy.

Z całego serca polecamy obejrzenie tego niezwykłego filmu dokumentalnego oraz wysłuchanie tego, co Sean Penn będzie miał do powiedzenia o jego realizacji. Czasami słowa nie wystarczają, jednak stają się o wiele potężniejsze, gdy wspierają je ruchome obrazy.

Przypominamy, że na stronie www.camerimage.pl wciąż trwa sprzedaż kart wstępu na tegoroczną edycję EnergaCAMERIMAGE.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

Twórca zaprezentuje swój film dokumentalny „Superpower”, który jest próbą zrozumienia najnowszej historii Ukrainy na podstawie losów Wołodymyra Zełenskiego.

Pozostało 92% artykułu
Film
Rekomendujemy trzy interesujące, artystyczne filmy
Film
„Niedźwiedzie nie istnieją”. Jak zachować niezależność w Iranie
Film
Polski rekord: szósty wicedyrektor w Filmotece Narodowej, czyli złoty spadochron
Film
Koncepcja artystyczna i identyfikacja graficzna Mastercard OFF CAMERA 2024
Film
Rekomendacje filmowe: Kreta, Napoleońska Europa, Śląsk i krajobraz końca świata
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości