Sean Penn w Toruniu

Wybitny amerykański aktor, producent, scenarzysta i reżyser Sean Penn, dwukrotny laureat Oscara odwiedzi Toruń w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Publikacja: 26.10.2023 09:00

Sean Penn w Toruniu

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

Twórca zaprezentuje swój film dokumentalny „Superpower”, który jest próbą zrozumienia najnowszej historii Ukrainy na podstawie losów Wołodymyra Zełenskiego.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się na miesiące przed rosyjską inwazją na Ukrainę, a pierwotnym celem projektu było zrozumienie dziedzictwa protestów na Majdanie oraz drogi, jaką przeszedł aktor Wołodymyr Zełenski, by stać się nieustraszonym prezydentem Ukrainy. Jednak gdy to, co wydawało się nieprawdopodobne, stało się smutnym faktem, filmowcy, którzy znajdowali się 24 lutego w Ukrainie-nie tylko zrealizowali kilka wywiadów z Zełenskim, ale kręcili również ujęcia na froncie, tworząc wielowymiarowe spojrzenie na wojnę oraz jej wpływ na kraj i jego mieszkańców. Międzynarodowa premiera, nieukończonej jeszcze wersji "Superpower", miała miejsce na tegorocznym festiwalu w Berlinie, a gotowy film zjeździł od tego czasu cały świat.

Czasami słowa nie wystarczają. Gdy Rosja dokonała 24 lutego 2022 roku inwazji na Ukrainę, świat, jaki znaliśmy, zmienił się na zawsze. Jako festiwal poświęcony sztuce autorów zdjęć filmowych EnergaCAMERIMAGE ceni sobie apolityczność, jednakże od początku starał się pomóc na różne sposoby ukraińskim przyjaciołom, sprowadzając między innymi do Torunia na ubiegłoroczną edycję wydarzenia Międzynarodowy Festiwal Filmów Etnograficznych OKO oraz Ukraiński Festiwal Sztuki Operatorskiej KINOKO. Z tym większą dumą i radością organizatorzy festiwalu ogłaszają, że Sean Penn osobiście przedstawi w Toruniu na Kujawach i Pomorzu współreżyserowany z Aaronem Kaufmanem film dokumentalny „Superpower". Twórca weźmie również wraz z producentem Billym Smithem udział w konferencji prasowej po seansie. Sean Penn to kolejna gwiazda, która weźmie udział w tegorocznej edycji, jednego z najważniejszych festiwali filmowych w tej części Europy.

Z całego serca polecamy obejrzenie tego niezwykłego filmu dokumentalnego oraz wysłuchanie tego, co Sean Penn będzie miał do powiedzenia o jego realizacji. Czasami słowa nie wystarczają, jednak stają się o wiele potężniejsze, gdy wspierają je ruchome obrazy.

Przypominamy, że na stronie www.camerimage.pl wciąż trwa sprzedaż kart wstępu na tegoroczną edycję EnergaCAMERIMAGE.

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

"Rzeczpospolita" jest patronem medialnym EnergaCAMERIMAGE

Twórca zaprezentuje swój film dokumentalny „Superpower”, który jest próbą zrozumienia najnowszej historii Ukrainy na podstawie losów Wołodymyra Zełenskiego.

Pozostało 92% artykułu
Film
Gdynia 2024: Kto będzie walczył o Złote Lwy?
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Film
Shannen Doherty nie żyje. "Przegrała walkę z rakiem"
Film
Dorota Masłowska jako didżejka oraz arcydzieła kina. Nowe otwarcie FINA
Film
„Mars express. Świat, który nadejdzie”, „Kod zła” i „Zabierz mnie na Księżyc”. Rekomendacje filmowe na weekend: Dla każdego coś interesującego
Film
Znakomite „Rodzaje życzliwości”, chińskie „Przypływy”, bezkompromisowe „Balkoniary” - filmy z Cannes na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi