Informację o śmierci amerykańskiego aktora podał serwis TMZ. Portal zauważył, że Reddick uczestniczył w ostatnim czasie w promocji czwartej części serii „John Wick”, a w przyszłym tygodniu miał zaplanowany występ w telewizji, w programie Kelly Clarkson.

Przed występami w filmach z serii „John Wick”, Riddick zasłynął z roli funkcjonariusza policji z Baltimore, Cedricka Danielsa, w przebojowym serialu HBO „Prawo ulicy” (ang. „The Wire”). Grana przez niego postać pojawiała się we wszystkich pięciu sezonach serialu.

Riddick wystąpił też w dwóch serialach, współtworzonych przez J. J. Abramsa - popularnych „Zagubionych” (ang. „Lost”), gdzie grał Matthew Abaddona, współpracownika Charlesa Widmore’a, organizatora misji na Wyspę, której celem jest ujęcie Bena - czarnego charakteru serii, a także we „Fringe. Na granicy światów”. Zagrał też m. in. w serialach „Bosch” i „Oz”.

Charakterystyczny aktor wystąpił też w filmach, takich jak „Świat w płomieniach”, „Godzilla vs. Kong” czy „Świat w ogniu”.

W ciągu swojej kariery Riddick zdobył wiele nagród i nominacji, w tym dwie nominacje do nagrody NAACP Image Award za najlepszą rolę drugoplanową w serialu dramatycznym za swoją rolę w „Bosch”.

Przyczyna śmierci aktora nie została podana.