Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 19.08.2016 18:34 Publikacja: 19.08.2016 14:36
Foto: Courtesy of Warner Bros. Picture
"Rekiny wojny" miały duży potencjał, który został roztrwoniony w najważniejszych punktach filmowej roboty. Szwankuje scenariusz, reżyseria oraz aktorstwo. Pierwszy grzech to słaba adaptacja filmowa. Bezpieczna, zachowawcza i powierzchowna. To co było najciekawsze i nieoczywiste w prawdziwej historii Efraima Diveroliego oraz Davida Packouza, zostało w scenariuszu filmu wygładzone, spłycone i upięknione. Adaptacja nie musi być absolutnie wierna oryginałowi. Natomiast trzeba ostrożnie przestawiać klocki, bo w pewnym momencie przy zbyt radykalnych zmianach może stracić swój sens. Pierwszy przykład z brzegu: rolę Davida Packouza, młodego handlarza bronią, obsadzono przystojnym i nieco bezbarwnym Milesem Tellerem, który zabłysnął wcześniej w "Whiplash". W rzeczywistości Packouz był łysiejącym chudzielcem o wyglądzie licealisty. Można go zresztą zobaczyć na ekranie, bo gra epizod w filmie. Wcielił się w muzyka występującego w domu spokojnej starości na początku filmu. Takie wybory obsadowe to standardowa polityka Hollywood, ale w tym momencie cała historia traci swój oryginalny posmak absurdu. Clou tej opowieści było przecież to, że dwóch dzieciaków bez wykształcenia zrobiło w konia sztab wojskowych z Pentagonu.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas