Jak było naprawdę? Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć. Każdy ma swoją wersję. Z pewnością miłość dwojga artystów zmieniła się potem w nienawiść.

Woody Allen i Mia Farrow byli razem 12 lat. Nakręcili wspólnie 13 filmów. W 1992 r. rozstali się. 57-letni wówczas Allen romansował z adoptowaną córką swojej partnerki, 21-letnią Soon-Yi. Są razem do dzisiaj. A Farrow oskarżyła go o molestowanie innej adoptowanej dziewczynki, siedmioletniej wówczas Dylan.

Wojna między reżyserem i aktorką trwała latami, część adoptowanych dzieci Farrow stanęła po stronie matki, część po stronie Allena. Pierwszy proces wygrał. Sprawa wróciła w 2013 r., gdy Dylan Farrow powtórzyła oskarżenia, a wszystko przybrało na sile na fali #metoo. Przeciwko reżyserowi wystąpili razem dorosła już Dylan i jeden z jej braci, Ronan. Tych oskarżeń kariera reżysera nie zniosła. W 2019 r. film „W deszczowy dzień w Nowym Jorku" z trudem trafiał na ekrany, producenci wycofywali się z umów. Ale w ubiegłym roku Allen pokazał następny film, „Rifkin's Festival", i pracuje nad kolejnym.

Kirby Dick, Amy Ziering i Amy Herdy w serialu „Allen vs. Farrow" przeprowadzili dziennikarskie śledztwo, odszukali prywatnie nagrywane materiały, rozmawiali z Farrow, Dylan, Ronanem, z krewnymi pary, a także z przyjaciółką rodziny Carly Simon, prokuratorem Frankiem Maco, ekspertami i świadkami. Pokazali, jak afera wpłynęła na Allena.

Czteroodcinkowa seria „Allen vs. Farrow" będzie miała premierę w HBO 21 lutego.