Helikopter, w którym leciało 6 osób rozbił się około 80 kilometrów na wschód od Anchorage 27 marca około godz. 18.00 czasu miejscowego. Policja została zaalarmowana cztery godziny później, gdy helikopter nie przyleciał do celu – kurortu Todrillo Mountain Lodge, a świadkowie informowali, że wrak maszyny znajduje się nieopodal lodowca. W katastrofie zginęło 5 osób, jednak w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Petr Kellner urodził się w 1964 roku, w małym miesteczku w pobliżu granicy z Polską i Niemcami. W 1991 roku założył PFF investments, fortunę zbił w sektorze ubezpieczeniowym. Jego majątek szacowano na 19 mld doarów. W 2007 roku wszedł do zarządu Central European Media Enterprises, którego stacje działają w Czechach, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Słowenii. Miał wówczas 3 procent akcji kompanii. W pażdzierniku 2020 roku kupił CME, Towarzyszył temu niepokój, czy stacje zachowają swoją niezależność.

W 2009 roku Kellner razem z żoną Renatą założył fundację charytatywną, która ostatnio czynnie wspierała walkę z pandemią, dostarczając m.in. testy i maseczki ochronne.

Petr Kellner miał 54 lata. Osierocił czworo dzieci.