B.I.G. nie doczekał premiery drugiego albumu – został zastrzelony w niewyjaśnionych okolicznościach 9 marca 1997 r. w wieku 25 lat. Jego śmierć była prawdopodobnie związana z brutalną rywalizacją między hiphopowymi scenami Wschodniego i Zachodniego Wybrzeża, w wyniku której zamordowano rok wcześniej inną legendę rapu Tupaca Shakura.

„Notorious” jest chronologicznie zrealizowaną, rzetelną biografią Biggiego Smallsa, może zbyt hagiograficzną. Ale wystarczy rzut oka na listę producentów – jest na niej m.in. jego matka oraz Sean „Puffy” Combs, współautor sukcesu Wallace’a, którego utwory wydawał, by wiedzieć, dlaczego tak się stało. Na ekranie zobaczymy też syna artysty, grającego ojca w wieku 11 lat.

Aktorskim odkryciem filmu jest raper Jamal „Gravy” Woolard, debiutujący w tytułowej roli. Mierzący niemal dwa metry wykonawca przytył 23 kilogramy i wcielił się w swojego idola dosłownie śpiewająco. Słowa uznania należą się też Angeli Bassett kreującej matkę oraz Naturi Naughton (raperka Lil` Kim) i Antonique Smith (piosenkarka R&B Faith Evans).

[i]USA 2009, reż. George Tillman Jr., wyk. Jamal Woolard, Angela Bassett, Naturi Naughton, Antonique Smith [/i]