Anna Kilian

Wychował się przy cmentarzu, dziś wskrzesza psy

I śmiech, i wzruszenie, i odkopywanie martwych zwierząt, i odpadający psu ogonek – takie rzeczy tylko u Tima Burtona.

Zagrałem po królewsku

Wywiad z Jerzym Skolimowskim, który we włosko-polskiej superprodukcji Renzo Martinellego „Bitwa pod Wiedniem” wcielił się w króla Jana III Sobieskiego

Saga Zmierzch: „Księżyc w nowiu” dzisiaj w TVN

Co może bardziej przemówić do wyobraźni niż przykład takiego oto sukcesu finansowego – budżet w wysokości 37 milionów dolarów i dochód rzędu 383,5 miliona?

„O północy w Paryżu”

To najradośniejszy obraz Woody'ego Allena od lat. Filmowa czysta przyjemność. Zachęta do wyciskania z życia, ile się da, bez gdybania, jak dobrze jest wszędzie tam, gdzie nas nie ma. I fantastyczna intelektualna rozrywka, jakich niewiele we współczesnym kinie.

"Wojna polsko-ruska" w TVP Kultura

Pół żartem, pół serio – tak Xawery Żuławski przeniósł na ekran książkę Doroty Masłowskiej.

Gdy morderca siostry jest blisko

Ten skutecznie trzymający w napięciu thriller wyprodukował twórca oryginalnych filmów grozy, Guillermo del Toro („Labirynt Fauna"). A w głównej roli pojawiła się w nim piękna Belen Rueda, którą pamiętamy z horroru „Sierociniec".

Restless

Ach, Mia Wasikowska... Cóż za talent!

Zwykli ludzie – niezwykłe, banalne historie

Hobbici i karły walczą z orkami, nastolatek przemierza ocean w szalupie z tygrysem, agent wywiadu wyciąga z ogarniętego rewolucją Iranu grupę amerykańskich dyplomatów udających ekipę filmową.

Tołstoj lepszy niż przyciężki tupot owłosionych stóp

Ziewanie, planowanie obiadu, mozolna walka z opadającymi powiekami, heroiczna mobilizacja, by całkiem nie wpaść w objęcia Morfeusza – nie tego spodziewałam się po „Hobbicie".

Na kosmodromie

Rozmowa z Veitem Helmerem, reżyserem nakręconego w Kazachstanie filmu „Miłosć z Księżyca”