Jednym z pionierów tego typu zabiegów był francuski ginekolog Georges Burou. W latach pięćdziesiątych uruchomił on w Casablance prywatną klinikę, która stała się Mekką dla tych, którzy nie umieli się pogodzić z własną płcią.

Dokonywał w niej cudów, zmieniając mężczyzn, mających poczucie, że natura wobec nich się pomyliła, w piękne i atrakcyjne kobiety. Od pierwszych przeprowadzanych przez lekarza zabiegów minęło ponad pół wieku. Holenderski dokumentalista Michiel van Erp postanowił sprawdzić, jak żyją byli pacjenci doktora Burou.

Reżyser wybrał do filmu cztery bohaterki, które w latach 60. i 70. poddały się, jako mężczyźni, operacji zmiany płci w marokańskim szpitalu. Dziś są one wiekowymi kobietami, obarczonymi bagażem dawnych decyzji i doświadczeń życiowych. Zgodziły się one dokonać przed kamerą swoistej spowiedzi, podczas której oceniają całe swoje życie i konsekwencje podjętego wiele lat temu kroku.

Czy żałują swoich decyzji i jaką cenę za nie zapłaciły? Czy operacja chirurgiczna wystarcza, aby stać się w pełni kobietą? Jakie są długofalowe konsekwencje psychologiczne takiego zabiegu?