Reklama

Animocje w Bydgoszczy

Film „Do serca Twego" w reżyserii Ewy Borysewicz zdobył Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany podczas 4. Festiwalu Filmów Animowanych Animocje w Bydgoszczy.

Publikacja: 13.04.2014 18:31

DO SERCA TWEGO - Ewa Borysewicz. Fot. Animocje

DO SERCA TWEGO - Ewa Borysewicz. Fot. Animocje

Foto: materiały prasowe

Nagrodę przyznano wczoraj na gali zakończenia festiwalu. W konkursie wystartowało 28 wyselekcjonowanych animacji z Polski i Czech. Przyznano też pierwszą w Polsce nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu filmowym, którą otrzymał Jarosław Boberek.

Zobacz galerię zdjęć

W składzie Jury konkursu o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany znaleźli się krytyk Jerzy Armata, reżyser Maciej Majewski, Agata Makohin z TVP Kultura, animator Michał Socha i muzyk Patryk Zakrocki.

Jury przyznało 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Zwyciężył film Ewy Borysewicz „Do serca Twego", który był polskim akcentem na tegorocznym Berlinale (start w konkursie filmów krótkometrażowych). Krytycy nazwali kameralną animację Borysewicz „świecką litanią oraz niesioną echem po blokowisku historią uczucia".

Drugą nagrodę przyznano Zbigniewowi Czapli za film „Toto", a trzecie miejsce zajęła animacja Renaty Gąsiorowskiej „Łukasz i Lotta". Jury przyznało również wyróżnienia honorowe dla Zofii Dąbrowskiej za plastyczną wizję filmu „Morze", dla Izumi Yoshida (Japonia/Polska) za „oszczędność środków w obrazowaniu poezji" w filmie „Kigo" oraz za „konstrukcję" dla Andrei Guizar (Meksyk/Polska) w filmie „Konstrukcja".

Reklama
Reklama

Czwarta edycja Animocji zapoczątkowała też nowa tradycję festiwalową. Jako pierwszy festiwal w Polsce, Animocje przyznały nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu filmowym, którą otrzymał Jarosław Boberek. Mistrz, zwany "królem dubbingu polskiego" ma na koncie 450 ról dubbingowych w filmach animowanych, serialach i filmach fabularnych. Znany jest ze stworzenia takich postaci jak Król Julian, Serce i Rozum, Kaczor Donald, Jam Łasica czy dubbingowania Jackie Chana i postaci w grach komputerowych. Zagrał też ponad 70 aktorskich ról teatralnych i filmowych.

Organizowanemu przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy festiwalowi towarzyszył też duży blok warsztatów filmowych, koncerty, wystawy i panele dyskusyjne. Festiwal zakończył się w nocy, w sobotę 12 kwietnia.

Film
Kto przebije „Heweliusza”, który jest najlepszym serialem roku
Film
Joel Edgerton i „Sny o pociągach": niezwykli ludzie wierni dawnej miłości
Film
Zobacz seriale, o których zaraz będzie głośno! Zapraszamy na pokazy specjalne podczas BNP Paribas Warsaw SerialCon
Film
Michelle Fairley odebrała statuetkę Cutting Edge, a Kinoteka wypełniła się fanami seriali – ruszyła druga edycja BNP Paribas Warsaw SerialCon!
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Film
STARS ON STAGE – GWIAZDY NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI W KINOTECE!
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama