Na wtorkowej sesji interesujące było jedynie otwarcie notowań. Przez resztę dnia sytuacja była monotonna. Poranek na GPW przyniósł wzrost indeksów i żadne dane makroekonomiczne publikowane trakcie trwania sesji giełdowej nie zmieniły obrazu rynku. Zamknięcie na WIG20 wypadło na poziomie 2879 pkt., czyli 0,72 proc. wyżej niż w poniedziałek. Indeks szerokiego rynku wzrósł o 0,73 proc. Średnie spółki podrożały o 0,82 proc. Natomiast sWIG80 dzięki fixingowi zakończył sesję nad kreską, zyskując 0,15 proc. Większość blue chipów zyskiwała na wartości. Najmocniej drożały akcje GTC, CEZ i PZU, odpowiednio po 2,92 proc., 2,44 proc. i 2,08 proc.

Inwestorzy najchętniej handlowali akcjami KGHM (ponad 178 mln złotych obrotu) i PZU (ponad 217 mln złotych obrotu). Akcje ubezpieczyciela kolejny dzień z rzędu odrabiały straty wywołane niespodziewaną sprzedażą pakietu akcji przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Notowania PZU wzrosły o 2,08 proc. i zamknęły już prawie całą lukę z minionego czwartku. Na całym rynku obroty przekroczyły miliard złotych, z czego ponad 908 mln złotych przypadło na dwadzieścia największych spółek.

Notowania indeksu blue chipów utrzymywały się zaledwie kilka punktów indeksowych poniżej strefy oporu w okolicy 2882 pkt., wynikającej z lokalnego szczytu z minionego czwartku. Brak inicjatywy ze strony kupujących, aby pokonać tą barierę może oznaczać wyczerpanie się potencjału do dalszych wzrostów i powrót indeksu do kanału średnioterminowego trendu spadkowego zapoczątkowanego w połowie maja. Taki scenariusz oznaczałby możliwość zejścia WIG20 w ciągu najbliższych dni w okolice minimum z końca zeszłego tygodnia, czyli poziomu 2847 pkt.

Akcje zyskiwały na wartości w całej Europie. Parkiety w Paryżu i Frankfurcie zyskiwały odpowiednio 1,50 proc. i 1,70 proc. W Londynie FTSE250 wzrósł o 0,75 proc. Za oceanem inwestorzy również rozpoczęli sesję w dobrych nastrojach. Po pierwszych godzinach handlu S&P500 notowany był o 1,21 proc. wyżej niż w poniedziałek na zamknięciu, a Dow Jones zyskiwał 1,00 proc. Natomiast indeks spółek technologicznych NASDAQ w momencie zamknięcia w Warszawie zyskiwał 1,44 proc.

Na rynku walutowym złotówka przez cały dzień pozostawała silna względem dolara. Podczas zamknięcia na GPW kurs USDPLN tracił 0,84 proc. Przez większość dnia na wartości zyskiwało euro. Względem amerykańskiej waluty umocniło się ono 0,38 proc. Natomiast polski złoty oddał większość z porannego umocnienia względem wspólnej waluty. O 17.30 EURPLN tracił tylko 0,03 proc.

Wśród surowców od godziny 13.00 drożeć zaczęła ropa. O godzinie 17.30 gatunek Brent zyskiwał 0,61 proc., a ropa Crude 1,17 proc.