Michał Boni
zostanie szefem nowo tworzonego
Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji
– wynika z informacji przedstawionej dziś na konferencji szefa rządu,
Donalda Tuska
Aktualizacja: 18.11.2011 16:34 Publikacja: 18.11.2011 16:34
Michał Boni
zostanie szefem nowo tworzonego
Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji
– wynika z informacji przedstawionej dziś na konferencji szefa rządu,
Donalda Tuska
. Resort przejmie najprawdopodobniej część kompetencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (od teraz MSW) oraz Ministerstwa Infrastruktury, które zostało przemianowane na Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Poniżej publikujemy notkę biograficzną Michała Boniego, według Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:
M. Boni urodził się 10 czerwca 1954 r. w Poznaniu. Jest absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przez wiele lat wykładał w Katedrze Kultury Polskiej. To b. działacz „Solidarności" od 1980 r., od 1989 r. członek władz krajowych „S", w 1990 r. przewodniczący Zarządu Regionu „Mazowsze". W 1991 r. Minister Pracy i Polityki Socjalnej, w latach 1992 – 1993 sekretarz stanu w tym ministerstwie odpowiedzialny m.in. za politykę rynku pracy. Poseł na Sejm I kadencji. Od 1995 r. dyrektor Programu Reform Polityki Społecznej przy Fundacji Batorego. Radny Gminy Centrum miasta stołecznego Warszawy w okresie 1994-1996. W latach 1996 – 1997 dyrektor i członek Zespołu Instytutu Spraw Publicznych. Od 1998 do 2001 r. Szef zespołu doradców Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Do 2007 r. konsultant Enterprise Investors w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Członek Komitetu Naukowego Wsparcia Wspólnoty ds. Oceny NPR i Programów Operacyjnych. Kluczowy ekspert współpracujący przy powstawaniu Narodowego Planu Rozwoju, Krajowego Planu działań na lata 2007-2013. Do 2007 r. doradca PKPP Lewiatan. Współpracownik wielu fundacji polskich i międzynarodowych. W styczniu 2009 r. powołany na urzędy Ministra – członka Rady Ministrów i Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. Wcześniej pełnił urząd Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; obecnie odpowiada za koordynację prac legislacyjnych. Jest jednym z autorów programu „Solidarność pokoleń 50+", który ma pomóc osobom po 50. roku życia w powrocie na rynek pracy. Zasłynął jako negocjator ze związkami zawodowymi w kwestiach edukacji, służby zdrowia, tzw. specustawy stoczniowej czy rozwiązań emerytalnych, pracował m.in. nad ustawą o emeryturach pomostowych. Od 2008 r. jest także Szefem Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów. Pod jego kierownictwem Zespół dokonuje analiz i oceny społeczno-ekonomicznej kraju oraz bierze udział w opracowaniu planów strategicznych rządu. Wśród najważniejszych dokumentów autorstwa Zespołu znajdują się: Raport o Kapitale Intelektualnym Polski", „Powrotnik. Nawigacja dla powracających", oraz „Raport Polska 2030. Wyzwania rozwojowe
OPINIE
Maciej Witucki
, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej
Pan minister Michał Boni wykazał przez kilka ostatnich lat, że potrafi budować strategię rozwoju państwa, w różnych jego obszarach. Jego najważniejszą i unikalną kompetencją jest umiejętność rozmawiania z partnerami, brania pod uwagę głosu zainteresowanych stron i wypracowywania najlepszych dla Polski scenariuszy. W obliczu wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed Polską, związanych z budową e-państwa, inwestycjami w sieci nowych generacji, ta nominacja rodzi nadzieje i ma duże szanse powodzenia. not. ziu
Mirosław Godlewski
, prezes zarządu Netii
To bardzo dobry wybór. Minister Michał Boni już wielokrotnie pokazał się jako osoba o otwartym umyśle, świadoma stojących przed naszym krajem wyzwań cywilizacyjnych. Moim zdaniem, z punktu widzenia rynku telekomunikacyjnego, głównym priorytetem dla nowego ministra powinno być utrzymanie osiągnięć z ostatnich lat - wzmacniających konkurencję na tym rynku. Dodatkowo zadbanie, aby projekty z funduszy unijnych ruszyły pełną parą, ale w sposób niezagrażający ponowną monopolizacją rynku. not. ziu
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Pierwsze nowe oferty telekomów na usługę przewodowego dostępu do internetu w połączeniu z umową krótszą niż na rok to znak, że wielkimi krokami zbliża się ważny okres handlowy m.in. dla telekomów. Co w tym roku będzie hitem okresu „back to school”?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas