France Telekom
prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą
Hutchison Whampoa
z Hongkongu w sprawie sprzedaży 35 proc. udziałów w
Orange Austria
Aktualizacja: 17.01.2012 16:52 Publikacja: 17.01.2012 16:52
France Telekom
prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą
Hutchison Whampoa
z Hongkongu w sprawie sprzedaży 35 proc. udziałów w
Orange Austria
.
Według mediów austriackich wartość całego Orange Austria w tej transakcji miałaby być wyceniana na 1,4 mld euro, a obok France Telecom udziały w spółce ma również fundusz inwestycyjny Mid-Europa Partners.
Orange Austria jest trzecim co wielkości operatorem komórkowym w Austrii i ma około 20 proc. rynku.
Sprzedaż udziałów w Orange Austria jest zgodna ze strategią France Telecom, której zarząd zapowiedział, że będzie ograniczał działalność w Europie ze względu na mniejszy potencjał wzrostowy jej rynków w porównaniu np. z Afryką.
Hutchison Whampoa jest już obecny w Austrii. Należy do niego czwarty operator mobilny „3". Połączone firmy 3G Austria i Orange Austria miałyby 3,5 mln klientów, co dałoby w sumie 28 proc. udział w komórkowym rynku. Największy austriacki operator A1 Telekom Austria ma obecnie 41 proc. udziałów w tym rynku, a drugi T-Mobile - 30,8 proc.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
France Telekom
prowadzi zaawansowane rozmowy z firmą
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
O 19 procent więcej niż w zeszłym roku trzeba zapłacić za nocleg ze śniadaniem w trzygwiazdkowm hotelu w Szklarskiej Porębie, a o 29 procent w Szczyrku. W kwaterach prywatnych ceny rosną jeszcze bardziej. Na tym tle zaskakuje Zakopane, tam ceny są niższe nawet o 50 procent - wynika z analizy rankomat.pl.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Władze Wiednia wiedzą, jak duże znaczenie ma dla miasta turystyka, dlatego bardzo liczą się ze zdaniem specjalistów pracujących w miejskiej organizacji turystycznej - mówi dyrektor ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg.
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa-Innsbruck. Stolica Tyrolu jest drugim, po Wiedniu, austriackim kierunkiem w siatce połączeń narodowego przewoźnika.
Podróżni, którzy wybierają się zimą do Austrii, będą musieli zapłacić więcej za przejazd tamtejszymi autostradami, informuje stowarzyszenie ADAC. Cena 10-dniowych karnetów, które wykupują na przykład narciarze, wzrośnie o 7 procent, do 12,4 euro.
Szwajcarski dostawca taboru kolejowego obniża prognozy finansowe i produkcyjne z powodu zatopionych zakładów. Klienci otrzymają pociągi z opóźnieniem.
Polski architekt Piotr Kuczia ma na koncie kolejny sukces. Jego projekt ekologicznego domu w Austrii zwyciężył w międzynarodowym konkursie.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas