UKE liczy na przetargi
Urszula Zielińska
2 – 3 mld zł trafią do budżetu za częstotliwości LTE – szacuje Magdalena Gaj, prezes UKE. Zgodnie z obietnicą daną „Rz", po miesiącu pracy na nowym stanowisku nowa prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zaczyna przekazywać rynkowi pierwsze informacje, na które czekają telekomy. Pierwsza zmiana to data przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz, które pozwalają świadczyć usługi ultraszybkiego mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1127957_UKE_liczy_na_przetargi.html (dostęp płatny)
Początek końca marki TP: operator zmienia się w Orange
Urszula Zielińska, Aleksandra Stanisławska
Rozpoczął się rebranding największego polskiego operatora. Do końca marca szyldy w salonach sprzedaży zostaną wyparte przez logo OranGe. Nazwa TP ma zniknąć z rynku przed Euro 2012 – podaje serwis Telepolis.pl. Do końca marca salony sprzedaży i punkty ajencyjne Telekomunikacji Polskiej pozbędą się starego logo oraz planszy informacyjnych z nazwą usługi Neostrada. W zamian pojawią się tam tablice z logo Orange i napisem „Internet".
http://archiwum.rp.pl/artykul/1127955_Poczatek_konca_marki_TP:_operator_zmienia_sie_w_Orange.html (dostęp płatny)
iPad bez rewelacji, sukces i tak będzie
Aleksandra Stanisławska
Nowy iPad to nie rewolucja na miarę tej, którą rozpętał pierwszy tablet Apple'a. Pomimo to zapewne okaże się sukcesem rynkowym. Oczekiwania względem nowego iPada były ogromne. Owszem, jest to urządzenie zaawansowane technicznie, ale nie rewolucyjne. Rozczarowanie analityków przełożyło się na spadek kursu akcji firmy o 2 proc. po środowej prezentacji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1127958_iPad_bez_rewelacji__sukces_i_tak_bedzie.html (dostęp płatny)
Operator proponuje nową umowę
Tomasz Poznański
Przedsiębiorcy często namawiają swoich klientów na zmianę warunków kontraktu. Same zapewnienia konsultanta nie są jednak równoznaczne z modyfikacją dotychczasowych ustaleń. W myśl art. 56 ustawy z 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne (DzU z 2004 r. nr 171, poz. 1800 z późn. zm.) świadczenie usług telekomunikacyjnych odbywa się na podstawie umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, którą zawiera się w formie pisemnej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1127802_Operator_proponuje_nowa_umowe.html (dostęp płatny)