Third Avenue Management
(TAM) oraz
Third Avenue International Value Fund,
zarządzany przez TAM poinformowały Netię
Aktualizacja: 15.05.2014 21:34 Publikacja: 15.05.2014 21:34
Third Avenue Management
(TAM) oraz
Third Avenue International Value Fund,
zarządzany przez TAM poinformowały Netię
, że pozbywają się akcji operatora. Amerykanie sprzedali akcje, a mimo to zamierzają głosować na walnym zgromadzeniu Netii 21 maja.
I tak, 8 i 9 maja w transakcjach pakietowych TAM sprzedał "na rzecz" swoich klientów wszystkie akcje Netii. Jednocześnie TAM poinformował, że na walnym zgromadzeniu 21 maja będzie mógł mimo to wykonywać głosy z blisko wszystkich sprzedanych papierów, czyli z około 12,06 proc. akcji spółki (wcześniej mógł głosować z około 12,68 proc.).
TAM podał przy tym również listę podmiotów, które przed pakietówkami miały akcje Netii. Są to:
1.Manulife Financial Corporation
2. Litman/Gregory Masters' Select International Fund Masters' Select Funds Trust
3. Third Avenue Separately Managed Accounts
4. Third Avenue Institutional International Value Fund
5. Third Avenue International Value Fund
6. Third Avenue International Value Fund UCITS
Zajmujący piątą pozycję na tej liście podmiotów, trzymając się litery prawa, wystosował swój własny komunikat do Netii i podał, że sprzedał akcje dające 8,44 proc. głosów na walnym zgromadzeniu oraz, że będzie głosował z 8,45 proc. akcji.
Wraz z informacją o sprzedaży akcji przez amerykańskie fundusze, Netia podała, że z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej zrezygnował George Karaplis, desygnowany do rady przez TAM.
Amerykanie sprzedawali akcje najprawdopodobniej Mennicy Polskiej (kontrolowanej przez Zbigniewa Jakubasa) oraz funduszowi MCI Management. O tym, że MCI ma 5 proc. akcji Netii poinformowała dziś najpierw PAP, a potem sam fundusz. Dla MCI pracował w ostatnim czasie nowy prezes Netii, Adam Sawicki, który obejmie funkcję z początkiem czerwca.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
ZE PAK, Polkomtel, Netia i Cyfrowy Polsat to firmy, z których władz założyciel Polsatu wyrzucił dzieci. To jednak nie koniec sukcesyjnej wojny. Jakie mogą być jej skutki?
Dziś gorący dzień w grupie Cyfrowy Polsat. Giełdowa spółka zmieniła już skład rad nadzorczych Netii i Polkomtelu, odwołując z nich synów założyciela Polsatu.
Od piątku Netia ma problemy z siecią w całej Polsce. Użytkownicy z całego kraju zgłaszają, że nie mają dostępu do internetu i telewizji. W końcu jest komunikat, co się dzieje.
Lista operatorów, których rabaty za terminowe płatności sprawdza Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jest dłuższa o Orange Polska.
Inżynierowie od chmury obliczeniowej skusili Zygmunta Solorza. Akcje K2 Holding drożeją na środowej sesji silnie po tym jak we wtorek już po sesji spółka ujawniła, że zamierza sprzedać Oktawave. Warunkową ofertę złożyła Netia z Grupy Cyfrowy Polsat.
Sisu Capital chce odebrania Mennicy Polskiej i FIZ-owi praw z akcji telekomu. Zanosi się na długi proces.
Wartość polskiego rynku dostępu internetu przekroczyła już 5 mld zł - ogłosiło UKE.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas