Obecnie Fortuna działa na rynkach: polskim, słowackim, czeskim i chorwackim. Zakłady wzajemne on-line będą prowadzone na rynkach Austrii i Węgier pod marką FortunaWin.com, za pośrednictwem spółki córki zarejestrowanej na Malcie.

- Rynek węgierski uważamy za szczególnie obiecujący - mówi Jiri Bunda, prezes Fortuna Entertainment Group. Dodaje, że jeśli będą prawne możliwości (w Polsce prawo zabrania organizowania zakładów on-line) i wyniki finansowe firmy będą rosły jak obecnie, wówczas Fortuna nie wyklucza rozwoju naziemnych kolektur na Węgrzech.

Segment zakładów wzajemnych on-line to najszybciej rosnąca część działalności Grupy Fortuna w ostatnich latach. Na Słowacji suma wpłaconych składek w ciągu dwóch lat (zakłady on-line Fortuna oferuje tam od 2008 r.) wzrosła niemal ośmiokrotnie. W Czechach prowadzi zakłady on-line od ubiegłego roku.

- Ogromne zainteresowanie Czechów i Słowaków zakładami on-line pozytywnie nas zaskoczyło, a wzrost tego segmentu naszej działalności w okresie dwóch lat od jego uruchomienia był znacznie wyższy niż oczekiwaliśmy – mówi Bunda.

Chorwacka Fortuna także przygotowuje się do uruchomienia zakładów on-line. Obecnie spółka działa na chorwackim rynku za pośrednictwem około 200 kolektur naziemnych. Zmiana regulacji prawnych – która obowiązuje od 11 czerwca 2010 r. - pozwala na organizowanie zakładów on-line w Chorwacji, jednak wyłącznie firmom posiadającym lokalne licencje.

- Chcemy być pierwszą firmą w Chorwacji, która zaoferuje nowy rodzaj prowadzenia zakładów wzajemnych. Spodziewamy się, że wprowadzenie zakładów on-line stanie się krokiem milowym w dalszym rozwoju i konsolidacji rynku chorwackiego. Sądzimy, że efektem będzie mniejsza liczba mocniejszych graczy – tak jak miało to miejsce w innych krajach – dodał Bunda.

W Polsce prawo nadal nie zezwala na organizowanie zakładów on-line dla lokalnie zarejestrowanych i licencjonowanych firm. Prace nad nowymi przepisami dopiero są prowadzone. Zgodnie z założeniami do nowej ustawy, zakłady wzajemne w sieci miałyby legalne organizować tylko firmy, które m.in. działają w naszym kraju, płacą podatki i mają stacjonarne kolektury. Branża liczy, że ustawa wejdzie w życie w pierwszym kwartale 2011 roku.

Fortuna Entertainment Group jest największą w Europie Środkowej i Wschodniej grupą prowadzącą zakłady wzajemne. Posiada 20–letnie doświadczenie na rynku. Należy do środkowo-europejskiego funduszu private equity Penta Investments. Firma zatrudnia ok. 3,1 tys. pracowników.

W Polsce Fortuna Zakłady Bukmacherskie jest drugą pod względem przychodów za 2009 rok firmą oferującą zakłady wzajemne. W ub.r. jej przychody wyniosły 252 mln zł. Firma posiada sieć 364 punktów przyjmowania zakładów na terenie całej Polski. Zatrudnia prawie 1 tys. pracowników. Działa wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnych kolektur. W planach jest również wejście na rynek zakładów internetowych, gdy prawnie stanie się to możliwe.

Autopromocja
CYFROWA.RP.PL

Jak cyfrowa rewolucja wpływa na biznes i życie codzienne

CZYTAJ WIĘCEJ