Odczuwalna była nieobecność inwestorów zagranicznych, którzy albo odpoczywali przy okazji Wiosennego Święta Bankowego w Wielkiej Brytanii, albo w Święto Pamięci w USA.

To przyczyniło się do małego obrotu na szerokim rynku na GPW i małego udziału największych spółek w całkowitym obrocie. Obrót na WIGu sięgnął 0,56 miliarda złotych, z czego 58 procent przypadło na WIG20.

Indeksy rozpoczęły notowania w okolicy ostatniego zamknięcia. Przez pierwsze godziny handlu WIG20 wahał się między 2870 a 2875 punktów. Później zakres zmian indeksu blue chipów wynosił 13 punktów, co potwierdza obojętność inwestorów i płytkość rynku.

Indeks zaczął spadać pod własnym ciężarem w drugiej połowie sesji i zanotował minimum na poziomie 2865 punktów. Ostatecznie zamknął się wzrostem wielkości 0,16 procent.

Około 41 procent notowanych spółek zyskało na wartości, kurs 15 procent nie zmienił się, a 44 procent straciło na zamknięciu sesji. Do najpłynniejszych spółek zaliczały się Boryszew z obrotem sięgającym 76 mln zł, jednak spółka nie zaskoczyła akcjonariuszy żadną nową informacją. Dalej uplasowały się KGHM z obrotem 58 mln zł oraz PEKAO z obrotem 51 mln zł.

Indeks spółek o najmniejszej kapitalizacji był jednym z najmocniejszych – zyskał na zamknięciu 0,59 procent. Tymczasem mWIG40 był najsłabszym – stracił 0,14 procent. Te anomalie można wytłumaczyć niską aktywnością inwestorów i pustym arkuszem zleceń.

Poniedziałek nie przyniósł żadnych istotnych publikacji danych makroekonomicznych, co było dodatkowym środkiem demotywującym do zawierania transakcji na rynku.

Notowania na parkietach europejskich przebiegały spokojnie, ale tylko do godzin południowych. Później przyszedł etap osłabienia, a przed zamknięciem niektóre europejskie giełdy traciły znacząco, np. na Węgrzech spadek sięgnął 1,2 procent, a w Grecji około 2 procent.