Wczoraj czwarta pod względem liczby abonentów sieć komórkowa w kraju poinformowała, że z końcem września jej baza klientów urosła do 10 mln. – Przekroczyliśmy 10 mln klientów i nadal rośniemy – zapewniał Joergen Bang-Jensen, prezes P4, spółki prowadzącej sieć Play.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/749890_P4:_Przychody_Play_urosly_w_tym_roku_o_5_proc.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]
Playowi stuknęła dziesiątka
Marcel Zatoński
Numer cztery na rynku telekomunikacyjnym zwiększył przychody o 5 proc. i dobił do 10 mln klientów.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3366941,81848,playowi-stuknela-dziesiatka (dostęp płatny)
Skandynawowie liderami internetu
Łukasz Ostruszka
UN Broadband Commission opublikowała najnowszy raport dotyczący internetu.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3366933,29819,skandynawowie-liderami-internetu (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Play coraz bliżej 20 proc. rynku
Urszula Zielińska
Liczba użytkowników operatora sieci Play przekraczała z końcem września 10 mln. Telekom zapowiada dalszy wzrost. – Mieliśmy powód, aby po półroczu nie podawać wyników. Z prezentacją danych czekaliśmy na specjalną okazję – mówił Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220246-Play-coraz-blizej--20-proc-rynku.html (dostęp płatny)
Chomikuj.pl zyskuje punkt w sporze z wydawcami
Marek Domagalski
Prawa autorskie. Usługi hostingowe to nie tylko przechowywanie treści na portalu, ale także ich udostępnianie – uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie. Wczoraj warszawski Sąd Apelacyjny nakazał od początku zbadać pozew właściciela portalu Chomikuj.pl, który domaga się od Polskiej Izby Książki (PIK) przeprosin za umieszczenie na jego stronie internetowej informacji, że portal stosuje praktyki pirackie.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220278-Chomikujpl-zyskuje-punkt-w-sporze-z-wydawcami.html (dostęp płatny)
33 tysiące patentów
Dzięki globalnej skali działania klienci i partnerzy Ericssona mają dostęp do wiedzy i doświadczeń firmy zdobywanych na całym świecie. Ericsson Consumer Lab swoje badania przedstawił także na Kongresie Netii. Ericsson deklaruje, że jego celem jest połączenie wszystkich osób z Internetem. – Wyobraźmy sobie możliwości, które pojawią się, gdy stanie się to rzeczywistością. Rozpoczynając od idei, którymi będziemy się dzielić, poprzez usługi, które zostaną upowszechnione – mówi Oliver Kanzi, prezes Ericssona w Polsce.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220066-33-tysiace-patentow.html (dostęp płatny)
Cyfrowa Polska
Już nadszedł czas na wprowadzenie cyfrowego obiegu dokumentów – uważa dyrektor finansowy firmy komputerowej Sage Marek Rudziński. Sage specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania typu ERP dla różnego rodzaju przedsiębiorstw – od małych po duże. Każdemu z nich nowe rozwiązania przyniosą wymierne korzyści.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220064-Cyfrowa-Polska.html (dostęp płatny)
Każdy chce być mobilny
Renata Filipek-Baryłowska, dyrektor komercyjny Pionu Klientów Biznesowych Netii, mówi o nowościach branży komunikacyjnej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220067-Kazdy-chce-byc-mobilny.html (dostęp płatny)
Kultura rewolucji
Kanadyjski odkrywca nowych tendencji oraz gość tegorocznego kongresu Netii „Biznes to Rozmowy" pokazał w Warszawie, jak ważna dla rozwoju firmy jest kultura organizacyjna. Dlaczego niektóre przedsiębiorstwa tracą klientów i znikają, podczas gdy inne w tym samym czasie z powodzeniem rozpoczynają podbój rynku? Moda lub nowe technologie sprawiają, że zmienia się popyt na usługi i towary. Pojawiają się nowe oferty i wyzwaniem dla przedsiębiorców jest nie tylko znalezienie się w gronie liderów innowacji, ale także utrzymanie się na czołowym miejscu. Wielu liderów zadaje sobie pytanie, w jaki sposób zarządzać firmą, aby koncentrować uwagę na potrzebach klientów, a nie na samej nowości?
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220061-Kultura-rewolucji.html (dostęp płatny)
Nowości w komunikacji
Rozwój rynku smartfonów często porównywany jest do wyścigu, jaki jeszcze niedawno obserwowaliśmy wśród producentów komputerów. Coraz szybsze CPU, coraz więcej megaherców, jeszcze więcej pamięci. A przecież nie to jest najważniejsze.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220063-Nowosci--w-komunikacji.html (dostęp płatny)
Przyszłość w Internecie bez komputera
Co by państwo powiedzieli na połączenie telewizji, Internetu oraz nowych sposobów dostarczania treści? Takie pytanie postawił spółpracownikom wiceprezes Roundarch Isobar – firmy badawczej,która przygotowuje wspólnie z MIT Media Lab przyszłe technologie komunikacji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220062-Przyszlosc-w-Internecie-bez-komputera.html (dostęp płatny)
Z doradcą przez tablet
Kontakt wideo klienta ze swoim doradcą? Taką usługę oferuje wciąż niewiele banków. Czy aby doradzać, bankowiec musi siedzieć przy jednym biurku ze swoim klientem? Klienci wiedzą, że nie, coraz częściej wiedzą to także banki. Ciągle tylko nieliczne usługi wideodoradztwa wpisują do standardów obsługi. Żaden jednak bank w Polsce nie daje jeszcze możliwości kontaktu wideo ze swoimi doradcami klientom korzystającym ze smartfonów i tabletów. Pierwszym ma szansę być Raiffeisen Polbank, który testuje taką właśnie usługę bezpiecznego połączenia wideo klientów z doradcami.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1220065-Z-doradca--przez-tablet.html (dostęp płatny)