Aktualizacja: 15.01.2015 09:08 Publikacja: 15.01.2015 09:08
W razie wypadku na stoku ubezpieczenie szkolne może nie wystarczyć, bo zwykle ma podstawowy zakres ochrony
Foto: Fotorzepa, Tomasz Jodłowski TJ Tomasz Jodłowski
Podczas zimowych ferii dzieci jeżdżą na nartach, snowboardach, łyżwach. I niestety zdarzają się wypadki. Jak twierdzi Filip Przydróżny z Concordia Ubezpieczenia, najczęściej dochodzi do złamania ręki czy nogi i innych obrażeń związanych z upadkiem na śniegu lub lodzie. Nie są to na ogół zdarzenia groźne dla życia dziecka, ale koszty leczenia mogą być wysokie.
Jeśli wysyłamy dziecko na zimowisko czy obóz zimowy, zwykle ubezpieczenie zapewnia organizator wyjazdu.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Lato przyniosło dwucyfrowy wzrost liczby zgłoszeń w ramach ubezpieczeń assistance. Było ich też więcej niż przed rokiem. Najwięcej zgłoszeń w kategorii moto związanych było z awariami pojazdów, zaś w assistance turystycznym z nagłymi zachorowaniami.
Koszty pomocy medycznej i leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku za granicą mogą być bardzo wysokie, trudne do nagłego pokrycia z budżetu domowego. Ratunkiem jest polisa ubezpieczeniowa, pod warunkiem, że została prawidłowo wybrana i zawarta.
Mimo ograniczeń finansowych i często zmniejszonych budżetów wyjazdowych Europejczycy starają się nie rezygnować z wakacji. – To kontynuacja popandemicznej tendencji – komentuje ekspert.
Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Mimo to prawie 2/3 z nas nigdzie się nie wybiera. Czy to z powodu reperowania budżetów domowych po czasach wysokiej inflacji?
Emmanuel Macron chce zwracać pieniądze za szkody powstałe w czasie zamieszek. Polski turysta powinien jednak pomyśleć o dodatkowej polisie na przykład na pojazd, którym podróżuje.
Karta uprawnia tylko do niezbędnych świadczeń. Czas trwania pobytu za granicą też ma znaczenie.
Zbyt niska suma ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd może skutkować tym, że w razie wypadku czy poważnego zachorowania część kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na powrót do domu airambulansem nasi bliscy będą roić zrzutkę w internecie.
Wyjeżdżając na zimowy wypoczynek, warto zadbać o dobrą polisę, by zdjąć z siebie potencjalne ryzyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas