Aktualizacja: 08.12.2015 15:21 Publikacja: 08.12.2015 15:21
Foto: photoexpress.com
O ponad 15 proc. do 61 groszy spadał we wtorek kurs akcji Hawe po tym, jak zależny od tej spółki Mediatel poinformował o ustanowieniu zarządu przymusowego w najbardziej zadłużonej, ale i najcenniejszej do tej pory firmie grupy - Hawe Telekom.
Pełnomocnik obligatariuszy podejrzewa, iż po ogłoszonych w niedzielę transakcjach w Hawe Telekom nie ma majątku, który stanowił zabezpieczenie spłaty ich wierzytelności.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Fundusz private equity Waterland i Credit Suisse złożyły wspólną ofertę na aktywa spółki Hawe Telekom, należącej do grupy Hawe.
Ważą się losy zadłużonej światłowodowej grupy. W poniedziałek wierzyciele i zarząd uzgadniali szczegóły porozumienia.
Spółka zależna Hawe - Hawe Telekom - wyemituje nowe obligacje dla wierzycieli, a w jej zarządzie zasiądzie ich przedstawiciel - przewidują warunki porozumienia, uzgodnionego przez giełdową spółkę z Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem.
Światłowodowa grupa proponuje wierzycielom m.in. akcje w ramach restrukturyzacji zadłużenia.
Zarząd światłowodowej grupy wytoczył nowy argument w rozmowach z wierzycielami. Szykuje wniosek o upadłość układową.
Właściciel ogólnopolskiego ringu światłowodowego chce mocno podnieść kapitał.
Nowy znaczący akcjonariusz Hawe nie planuje ogłoszenia wezwania – informuje wiceprezes Tele-Polska Holding.
Do 50 mln nowych akcji wyemituje Hawe w ramach emisji z prawem poboru – przewidują projekty uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego we wtorek wieczorem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas