Reklama

Papież Franciszek odwiedzi Kazachstan. Spotka się tam z Cyrylem?

Watykan poinformował w poniedziałek, że papież Franciszek we wrześniu uda się do Kazachstanu, na spotkanie z przywódcami religijnymi. Papież mówił wcześniej, że ma nadzieję, przy tej okazji, spotkać się z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem.

Publikacja: 01.08.2022 13:40

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Foto: AFP

arb

W wydanym przez Watykan oświadczeniu czytamy, że Franciszek będzie przebywał w stolicy Kazachstanu, mieście Nur-Sułtan, między 13 a 15 września. W Kazachstanie odbędzie się wówczas VII Zjazd Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych.

Wcześniej papież Franciszek, w kilku wywiadach, mówił, że ma nadzieję spotkać się w Kazachstanie z Cyrylem, głową rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Dyplomacja
Donald Trump napisał list do Karola Nawrockiego. O czym?
Dyplomacja
Friedrich Merz o Władimirze Putinie: Testuje, sabotuje, morduje
Dyplomacja
Japonia nie uzna Palestyny, by nie drażnić Stanów Zjednoczonych
Dyplomacja
Białoruskie obchody rocznicy ataku ZSRR na Polskę z wizytą wysłannika Pekinu w tle
Dyplomacja
Nawrocki w rozmowie z „Bildem”: Tylko Trump może zmusić Putina do zakończenia wojny
Reklama
Reklama