– Dwustronne partnerstwo poszerzy geografię handlu dla przedsiębiorstw w naszych krajach. Jestem przekonany, że czeka nas aktywna i owocna współpraca – powiedział Puszylin.

Korea Północna przez swoje media nie potwierdziła jeszcze faktu uznania DRL. Jednak rosyjskie agencje poinformowały, że ambasador KRLD w Rosji Sin Hong-chul przedstawił dokument o uznaniu DRL Oldze Makiejewej, która piastuje funkcję „ambasadorki” samozwańczej republiki.

„Ambasador KRLD Shin Hong-chul wręczył ambasadorowi DRL Oldze Makiejewej dokument dotyczący decyzji rządu Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej o uznaniu niepodległości Donieckiej Republiki Ludowej” – przekazano na telegramowym kanale samozwańczej republiki.

Czytaj więcej

Lider separatystów w Doniecku: skazanym cudzoziemcom grozi rozstrzelanie

Już wczoraj przedstawiciele DRL zapowiadali decyzję w tej sprawie. - Jeśli chodzi o Koreę Północną, mieliśmy kilka roboczych spotkań z ambasadorem tego państwa w Moskwie. Prowadzimy dialog w tej sprawie, spodziewamy się, że być może zostaną podjęte jakieś decyzje w tym kierunku – powiedziała Natalia Nikoronowa, szefowa dyplomacji samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, pytana o możliwość uznania niepodległości DRL przez Pjongjang. Według Nikoronowej „nastąpił postęp w uznawaniu DRL przez inne kraje”. W praktyce oznacza to ogłoszenie takiej decyzji przez Syrię, bo na podobny krok nie zdecydowały się dotąd nawet państwa byłego ZSRR.