"Zakończyła się trzecia runda rosyjsko-ukraińskich rozmów na Białorusi" - poinformowała rosyjska placówka dyplomatyczna.

Jak informuje Interfax, dyskusja odbyła się za zamkniętymi drzwiami i trwała ponad trzy godziny. W trakcie spotkania strony zrobiły jedną przerwę.

Czytaj więcej

Kijów chce zawieszenia broni, Moskwa powtarza warunki

Pierwsza runda rozmów odbyła się 28 lutego w obwodzie homelskim na Białorusi. Następnie przeniesiono się do Puszczy Białowieskiej w obwodzie brzeskim, gdzie 3 marca odbyła się druga runda rozmów. Odbywa się tam również trzecia runda rozmów między delegacjami ukraińską i rosyjską.

Podczas spotkania strony zaplanowały omówienie trzech kwestii - wewnętrznego porozumienia politycznego, międzynarodowych aspektów humanitarnych oraz porozumienia wojskowego.

Agencja Reutera przekazała, powołując się na źródło wśród przedstawicieli Kijowa, że rozmowy nie poprawiły znacząco ogólnej sytuacji.

Jednocześnie ukraiński negocjator Mychajło Podoliak poinformował, że dokonano niewielskiego pozytywnego przełomu w kwestii organizowania korytarzy humanitarnych. Obie strony mają kontynuować rozmowy na temat zawieszenia broni.