Trzy godziny negocjacji. Zakończyło się trzecie spotkanie Ukraina - Rosja

Ambasada Rosji w Mińsku poinformowała o zakończeniu trzeciej rundy rozmów między Ukrainą a Rosją. Strona ukraińska przekazała, że rozmowy nie poprawiły znacząco sytuacji.

Publikacja: 07.03.2022 19:08

Trzy godziny negocjacji. Zakończyło się trzecie spotkanie Ukraina - Rosja

Foto: AFP

"Zakończyła się trzecia runda rosyjsko-ukraińskich rozmów na Białorusi" - poinformowała rosyjska placówka dyplomatyczna.

Jak informuje Interfax, dyskusja odbyła się za zamkniętymi drzwiami i trwała ponad trzy godziny. W trakcie spotkania strony zrobiły jedną przerwę.

Czytaj więcej

Kijów chce zawieszenia broni, Moskwa powtarza warunki

Pierwsza runda rozmów odbyła się 28 lutego w obwodzie homelskim na Białorusi. Następnie przeniesiono się do Puszczy Białowieskiej w obwodzie brzeskim, gdzie 3 marca odbyła się druga runda rozmów. Odbywa się tam również trzecia runda rozmów między delegacjami ukraińską i rosyjską.

Podczas spotkania strony zaplanowały omówienie trzech kwestii - wewnętrznego porozumienia politycznego, międzynarodowych aspektów humanitarnych oraz porozumienia wojskowego.

Agencja Reutera przekazała, powołując się na źródło wśród przedstawicieli Kijowa, że rozmowy nie poprawiły znacząco ogólnej sytuacji.

Jednocześnie ukraiński negocjator Mychajło Podoliak poinformował, że dokonano niewielskiego pozytywnego przełomu w kwestii organizowania korytarzy humanitarnych. Obie strony mają kontynuować rozmowy na temat zawieszenia broni.

Dyplomacja
Nieoficjalnie: Andrzej Duda jedzie do Paryża rozmawiać o gwarancjach dla Ukrainy
Dyplomacja
Beniamin Netanjahu: Iran chce powtórzyć Holokaust i zabić 6-7 mln Żydów
Dyplomacja
Nieoficjalnie: Tajne porozumienie Chin z Kubą. Chodzi o stację nasłuchową
Dyplomacja
Stosunek Europejczyków do obrony Tajwanu. Czy Emmanuel Macron miał rację?
Dyplomacja
Iran pokazał swój pierwszy pocisk hipersoniczny